,

3×3 žiemos sezono pristatymo metu užfiksuotas naujas Lietuvos rekordas

2018-11-05 19:11
Raudondvario dvare pristatytas Lietuvos 3x3 žiemos sezonas | Nuotrauka: tomasfoto.lt

Lapkričio 5 dieną Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje buvo pristatytas 3×3 krepšinio žiemos sezonas, čempionato sistema, jo rėmėjai ir dalyviai bei 3×3 krepšinio vystymo strategija iki 2020-ųjų metų.

Renginyje dalyvavo 3×3 krepšinio žiemos sezono namais tapusio Kauno rajono, Lietuvos 3×3 krepšinio asociacijos, TV3, LKF ir rėmėjų bei partnerių atstovai.

Pagrindiniu naujojo 3×3 krepšinio žiemos sezono rėmėju tapo pažangios logistikos įmonė „Hoptrans“, kuri Lietuvos krepšinį remia jau ilgus metus. „Hoptrans Winter Open“ – taip oficialiai vadinsis žiemos sezono pirmenybės, kurios startuos jau lapkričio 18 dieną, kai vyks pirmasis iš penkių etapų. Paskutinis etapas vyks jau 2019-ųjų metų kovo 24 dieną.

„Jaučiame atsakomybę ir remiame Lietuvos krepšinį jau ilgus metus. Pradėjome nuo vyrų rinktinės, buvome moterų krepšinyje, o dabar turime naują produktą ir juo tikime. Tikimės, kad 3×3 krepšinis papuoš ne tik Lietuvos krepšinį, bet ir „Hoptrans“ ženklą“,- spaudos konferencijos metu sakė UAB „Hoptrans Holding“ vadovas Vytas Volkevičius.

Pagrindinis asociacijos tikslas – 2020-aisiais metais turėti Lietuvos atstovus Tokijo olimpinėse žaidynėse, kuriose ir debiutuos 3×3 krepšinis. Tiesa, prieš tai dar yra Europos ir Pasaulio čempionatai.

„Ačiū partneriams, kad jie patikėjo mūsų idėja. Svarbiausia, kad mūsų pažadai ir norai būtų įgyvendinti. Net neabejoju, kad kartu su visų partnerių pagalba galime nuveikti rimtus dalykus“,- teigė vienas iš 3×3 asociacijos steigėjų Rolandas Skaisgirys.

„Visi galvojame apie 2020 metus, bet visų pirma, mūsų laukia Europos ir Pasaulio čempionatai. Mums yra vienas malonumas prisidėti prie šios sporto šakos auginimo“,- kolegoms antrino TV3 kūrybos direktorius Arvydas Rimas.

„Hoptrans Winter Open“ namais tapo Kauno rajonas, kuriame ir vyks visi penki artėjantys etapai. Tuo džiaugėsi ir rajono meras Valerijus Makūnas.

„Padarysime viską, kad žiemos sezonas Kauno rajone būtų įsimintinas. Šis projektas mums įdomus, naujas ir tikimės, kad įtrauks mūsų jaunimą dalyvauti. Kauno rajone yra užaugęs ne vienas garsus sportininkas ir tikimės išlaikyti tokią tendenciją. Turnyre turėsime „Tornado“ krepšinio mokyklos pagrindu sudarytą komandą“,- teigė V. Makūnas.

Žiemos pirmenybės vyks penkiais etapais, kuriuose komandos rinks turo taškus, o daugiausiai jų surinkusi ekipa taps Lietuvos rinktine ir turės galimybę atstovauti Lietuvai Pasaulio čempionate Amsterdame.

Komandos taip pat kovos dėl kvietimų ne tik į dar vieną Lietuvoje vyksiantį „Challenger“ tipo turnyrą, bet ir dar du to paties tipo turnyrus užsienyje. Kiekviename iš penkių žiemos sezono etapų dalyvaus 16 komandų: nuolatiniai dalyviai, turintys komercinį rėmėją ir vietą grupių turnyre užsitikrinę komerciniu principu bei kitos komandos, kurios dėl paskutinių keturių vietų grupių etape kovos atrankos turnyre, vyksiančiame tą pačią dieną, kaip ir grupių etapas.

Pristatymo renginio puošmena tapo naujai užfiksuotas į aukščiausiai esantį krepšį pataikyto metimo Lietuvoje rekordas. Į 5 metrų 60 centimetrų aukštyje esantį krepšį pataikyti mėgino žiemos sezono dalyviai: Šakių „Vyčio“ krepšininkas Marijus Užupis ir mėgėjų krepšinio legenda Dainius Novickas. Būtent ne vieną rekordą jau anksčiau užfiksavęs D. Novickas pirmuoju bandymu sugebėjo pataikyti ir pasiekė dar vieną rekordą.