,

Kaune – šansas tapti Lietuvos vaikinų ir merginų U-18 rinktinėmis

2018-06-22 10:06
Liepos 1 dieną vyksiančiame finaliniame čempionato etape paaiškės, kas taps Lietuvos vaikinų ir merginų U-18 rinktinėmis | Fotografas: L.Bendinskas

Lietuvos vyrų ir moterų 3×3 krepšinio rinktinėmis tapusios komandos jau aiškios ir ruošiasi jau netrukus prasidėsiančiam Europos čempionato atrankos turnyrui Rumunijoje, tačiau Lietuvos atvirojo 3×3 krepšinio čempionato pirmenybėse dar yra neatsakytas vienas itin svarbus klausimas – kas taps Lietuvos vaikinų ir merginų U-18 rinktinėmis?

Birželio 30 dieną Kaune vyks paskutinis Lietuvos atvirojo 3×3 krepšinio čempionato etapas, kurio metu komandos kovos dėl paskutinių vietų liepos 1 dieną vyksiančiame finaliniame čempionato etape. Būtent jame ir paaiškės, kas taps Lietuvos vaikinų ir merginų U-18 rinktinėmis.

Kol kas finaliniame etape šiose grupėse yra vos po tris vaikinų ir merginų komandas, tad nemaža dalis paskutiniame atrankos etape dalyvausiančių komandų gali iškovoti vietą finale ir vėliau pakovoti dėl galimybės tapti Lietuvos rinktinėmis.

Į finalą patekusios U-18 vaikinų komandos: „SKM 2000 II“, „Takeaway”  ir„Plytos“

Į finalą patekusios U-18 merginų komandos: „3Metrai Duob3J”, „Dream Team” ir „MKLD”

Prieš ketverius metus vasaros jaunimo olimpinėse žaidynėse triumfavę lietuviai, kurių komandą sudarė Martynas Sajus, Justas Vazalis, Kristupas Žemaitis ir Jonas Lekšas, tuo metu taip pat atstovavo Lietuvos vaikinų U-18 rinktinę ir be jokios abejonės pasisėmė neįkainojamos patirties. Panašios galimybės gali atsirasti ir naujosioms Lietuvos vaikinų ir merginų U-18 rinktinėms, o pasak olimpinio čempiono bei vieno iš didžiausių 3×3 krepšinio entuziastų Jono Lekšo, tai yra puiki proga.

„Tas mėnuo olimpiniame kaimelyje paliks prisiminimų visam gyvenimui. Viskas vyko tik aukščiausiame lygyje, sužaidėme 13 rungtynių, varžovai buvo iš visų žemynų, tačiau visus juos įveikėme. Tas momentas, kai iškovojus auksą kyla trispalvė ir tuo metu groja mūsų šalies himnas, yra nepakartojamas. Ta turėtumėte patirti patys“,- prisiminimais iš Nandzingo dalijosi J.Lekšas.

Pasak Lietuvos atvirojo 3×3 krepšinio čempionato kovose nuolat dalyvaujančio krepšininko, jei galėtų, dėl tapimo U-18 rinktinės nariu jis kovotų ir dabar.

„Matyti kokiame lygyje dabar viskas yra organizuojama 3×3 krepšinyje, koks dėmesys skiriamas, yra nuostabu. Dar mūsų laiku tiek dėmesio negaudavome ir tik iškovojus olimpiadoje auksą, žmonės sužinojo, kad yra tokia sporto šaka. Jeigu dar dabar galėčiau kovoti dėl tos vietos U-18 rinktinėje, viską daryčiau, kad taip ir atsitiktų. Atstovauti savo šaliai yra nerealus jausmas, o dar jei ir pavyksta laimėti tarptautiniame lygmenyje, tai tampa tarsi svajonės išsipildymu. Jaunimo vietoje tikrai nepraleidinėčiau tokios progos, nes toks šansas pasitaiko tikrai ne kiekvieną dieną“,- jaunimą registruotis į atrankos etapą Kaune skatino J.Lekšas, pridūręs, kad tokio šanso praleisti nereikėtų. „Tai bus reprezentacinė Lietuvos komanda, todėl negalima pažiūrėti į šį faktą pro pirštus. Visi turi dalyvauti aktyviai, siekiant bendro tikslo, kad būtų didžiulė konkurencija. Neabejoju, kad nedalyvavę ir nepabandę tapti U-18 3×3 Lietuvos rinktinėmis gailėsis, klausdami savęs kur tuo metu buvo, kai vyko atrankos“.

Vaikinų ir merginų U-18 rinktinės rugpjūčio 3-5 dienomis žais Europos čempionato atrankoje, o jei ten pasiseks, rugpjūčio 31- rugsėjo 2 dienomis atstovaus Lietuvai Europos U-18 čempionate Vengrijoje.

Registracija į Kauno atrankos etapą vyksta iki birželio 27 dienos 23:59 val., adresu http://krepsinionamai.lt/3×3/3×3-registracija/

Visose vyrų grupėse komandos mokestis siekia 60 eurų, o merginoms registracija yra nemokama.

Turnyro dalyvių lauks įvairūs rėmėjų bei LKF, „Sporto namų“ ir TV3 partnerių prizai, o visi dalyviai gaus po dvejus oficialius čempionato marškinėlius. Tiesioginės finalinių Kauno etapo dvikovų transliacijos – per TV6 televiziją.