,

Kontrolinėje akistatoje lietuviai neprilygo įspūdingai tritaškius metusiems latviams

2018-09-09 22:09
Edgaras Želionis buvo rezultatyviausias Lietuvos rinktinėje | Nuotrauka: Fotodiena.lt

Lietuvos nacionalinė vyrų krepšinio rinktinė, besiruošdama pasaulio krepšinio čempionato atrankos rungtynėms su Kroatija ir Olandija, patyrė nesėkmę kontrolinėse rungtynėse. Dainiaus Adomaičio auklėtinai Vilniaus Siemens arenoje 80:97 (19:23; 18:22; 19:23; 24:29) nusileido kaimyninės Latvijos krepšininkams.

Dar prieš mačą už nuopelnus Lietuvos krepšiniui buvo pagerbtas ilgametis rinktinės strategas Jonas Kazlauskas. Jam buvo įteiktas specialus ženklelis kaip nusipelniusiam Lietuvos krepšinio rinktinės treneriui. Pačias rungtynes šeimininkai pradėjo tokia sudėtimi: Mantas Kalnietis, Adas Juškevičius, Edgaras Ulanovas, Mindaugas Kuzminskas ir Artūras Gudaitis.

Lietuvos taškų sąskaitą baudų metimais atidarė Mindaugas Kuzminskas. Tačiau svečiai lietuvių per toli nepaleido ir nuolat laikė pasiekiamoje distancijoje (8:6). Visgi, antroje kėlinio pusėje latviai kiek pagerino savo gynybą, neleido lietuviams rinkti taškų ir laimėję atkarpą 8:0 jau išsiveržė į priekį (13:17). Per likusį kėlinio laiką abi komandos dar keitėsi taikliais metimais, tačiau po pirmojo ketvirčio priekyje buvo svečiai (19:23).

Antrame kėlinyje lietuviai pabandė iškart sumažinti latvių pranašumą, tačiau šie patikimai gynėsi ir neleido šeimininkams priartėti (28:34). Lietuviai puolime ir toliau strigo, o svečiai tuo naudojosi ir netrukus pabėgo jau dviženkle persvara (32:43). Vėliau Manto Kalniečio tritaškis kiek aptirpdė deficitą (37:43). Antrame kėlinyje daugiau pranašumo sumažinti nepavyko ir įpusėjus mačui lietuviai atsiliko 37:45.

View this post on Instagram

Ačiū!!! #mesuzlietuva

A post shared by Lietuvos krepšinio federacija (@krepsinionamai) on

Rungtynių pertraukos metu buvo apdovanoti ir dar keli šalies krepšiniui nusipelnę asmenys:

Audrai Ginelevičienei buvo įteiktas LKF garbės medalis „Už nuopelnus Lietuvos krepšiniui“;

Remigijus Štaras ir Kęstutis Vagneris gavo LFK padėkos ženklus „Už nuopelnus Lietuvos krepšiniui“;

Vytas Nėnius gavo LFK padėką „Už indėlį vystant Lietuvos krepšinį“.

Po pertraukos Edgaro Ulanovo ir Manto Kalniečio tritaškiai leido lietuviams priartėti (43:45). Tačiau svečių toks startas iš vėžių neišmušė, jie laimėjo dar vieną atkarpą 9:0 ir vėl pabėgo saugesniu ir dviženkliu atstumu (43:54). Netrukus deficitas pasiekė ir rekordinę rungtynių ribą (51:65). Ketvirtį tritaškiu su sirena užbaigė Mindaugas Kuzminskas, o po trečio kėlinio lietuvių atsilikimas siekė 12 taškų (56:68).

Paskutinis ketvirtis prasidėjo dar viena „sausa“ atkarpą, po kurios latvių persvara nubrėžė naują rekordinę ribą (56:73). Lietuvių krepšininkai atakoje daug kartų strigo, o panašių bėdų neturėję latviai į šeimininkų krepšį ir toliau siuntė vieną metimą po kito bei dar labiau didino savo persvarą (61:81). Vėliau Edgaras Želionis ir Eimantas Bendžius pelnė po tritaškį ir truputį sumažino svečių pranašumą (68:83). Per likusį laiką daugiau priartėti nepavyko ir buvo patirta nesėkmė 80:97. Latviai itin solidžiai atakavo iš trijų taškų zonos – tikslą pasiekė net 48 procentai visų jų metimų (15/31).

Lietuva: Edgaras Želionis – 15, Mindaugas Kuzminskas ir Mantas Kalnietis – po 11, Eimantas Bendžius – 9, Edgaras Ulanovas – 8, Artūras Gudaitis (7 atk. kam.) ir Evaldas Kairys – po 7, Lukas Lekavičius – 6, Deividas Gailius – 4, Adas Juškevičius (8 atk. kam.) – 2.

Latvija: Martins Meiers ir Rihards Lomažs – po 18, Janis Strelnieks ir Aigars Skele – po 10.

Primename, jog šiame atrankos lange lietuviai žais dvejas rungtynes. Penktadienį išvykoje lauks susitikimas su Kroatijos rinktine, o jau pirmadienį į Siemens areną atvyks Olandijos nacionalinė komanda. Bilietus į šias rungtynes platina TIKETA.