Krepšinio fiesta Druskininkuose vyks ir šiemet – 200 jaunųjų krepšininkų kovos vienoje vietoje (video, foto)

2017-03-16 10:03

Dvejus metus išbandytos ir pasitvirtinusios pačių mažiausių Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ kovos – tęsiasi ir šiemet. 16 geriausių Lietuvos dvylikamečių (gim. 2005 m.) berniukų komandų keliaus į Druskininkus, kur balandžio 7-9 dienomis ten vyks „Pirmojo iššūkio“ U12 LIDL TOP16 turnyras.

Daugiau nei 200 jaunųjų krepšininkų ir 16 komandų atvyks į vieną vietą, jos tris dienas kausis 4 grupėse po 4 komandas. 2 geriausiai pasirodžiusios pateks į ketvirtfinalį ir užsitikrins vietą kito sezono A divizione, o 3-4 vietą užėmusios komandos rungtyniaus savotiškame „išlikimo“ etape, kur atkrintamųjų varžybų principu paaiškės dar 4 komandos, kurios kitą sezoną galės kautis A divizione.

„Pakeistas varžybų formatas sulaukė gerų atsiliepimų, todėl jį nusprendėme tęsti“, – sakė Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ direktorius Martynas Račkauskas. – Į Druskininkus suvažiuos 16 pajėgiausių Lietuvos U12 amžiaus berniukų komandų ir nors jos čia dar nekovos dėl čempionų vardų, tačiau dalinsis kelialapius į kitų metų A Divizioną. Bus labai įdomu stebėti kokia karta ateina, kokios jaunųjų krepšininkų tendencijos. Tai jų karjeros pradžia, savotiškas startas, todėl įdomu stebėti, kaip krepšininkai atrodo dabar ir kaip tobulės ateityje. Tai unikali galimybė visiems pamatyti pačius mažiausius, kuriuos stebės ir žinomi krepšinio pasaulio žmonės“.

pirmasis issukis 3

Prieš metus dviejose Druskininkų krepšinio salėse vykusiose 24 rungtynėse jaunuosius krepšininkus palaikė didelis būrys tėvų, draugų ir krepšinio sirgalių. Mažųjų kovas įdėmiai stebėjo ir krepšinio treneriai.

„Noriu pasidžiaugti, jog turime labai daug gražių vaikų. Smagu, kad jų noras yra begalinis“, – sakė Lietuvos krepšinio federacijos jaunimo rinktinių vyriausiasis treneris Rolandas Radvila. – Žinoma, technika dar nėra pati geriausia, tačiau džiugina noras. Kiekvienoje komandoje gali atrasti po vieną kitą smagesnį vaiką, tačiau tikimės, kad ateityje tų vaikai padaugės. Šiuo metu dominuoja „mažiukai“, nes jie tokiame amžiuje yra greitesni, vikresni, techniškesni. Svarbu, kad vaikai gautų žaidybinio laiko, supratimo, kad patys galėtų kažką aikštelėje pabandyti, kovoti, varytis kamuolį. Čia pats mūsų vyrų rinktinės pamatas. Jeigu pamatas bus blogas, tai visada ir namas bus kreivas“.

pirmasis issukis 4

Prieš metus Druskininkuose geriausiai pasirodė, į ketvirtfinalį iškopė ir į kito sezono A divizioną pateko Sostinės krepšinio mokyklos I ir IV komandos, Šiaulių krepšinio akademijos „Saulė“ komanda „Savas būstas“, Raseinių kūno kultūros ir sporto centro komanda „Danspin“, Sabonio krepšinio centras, Kauno „Tornado“ krepšinio mokyklos komanda „Envija“, Plungės sporto ir rekreacijos centro komanda „Anra Investicija“ ir Alytaus sporto ir rekreacijos centras“.

„Džiugu, kai komanda laimi“, – šypsojosi Sostinės krepšinio mokyklos treneris Algirdas Milonas. – Matosi rezultatas, kiek mes darbo įdėjome per trejus metus. Manau, kad šitas LIDL TOP16 etapas yra vienas iš geriausiai organizuojamų. Tai puikus Lietuvos krepšinio federacijos ir Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ sprendimas. Iki šio etapo mes nebuvome matę daugybės komandų, gal vieną-kitą draugiškuose turnyruose. O dabar gali pamatyti ir artimiausius varžovus, ir komandas iš kitų regionų. Taip pat renkame informaciją kitam sezonui, kai jau žaisime A divizione. Vaikai labai nori žaisti, jie ir treniruojasi, kad dalyvautų tokiose varžybose. Jie labai laukė šios 3 dienų išvykos. Tai galimybė pabūti su savo draugais, pamatyti varžovus, susibendrauti. Tai labai gera patirtis“.

pirmasis issukis 1

„Smagu, kad į vieną vietą susirinko LIDL TOP16 stipriausių dvylikamečių komandų Lietuvoje“, – sakė MKL „Perlas“ direktorius Martynas Račkauskas. – Jie rungtyniauja 3 dienas ir vaikai pajaučia turnyro atmosferą. Iš savo patirties galiu pasakyti, kad tokiame amžiuje turnyruose įvyksta tie tikrieji nuotykiai, kuriuos po to prisimeni visą gyvenimą. Jeigu kalbėtume apie meistriškumą, tai mums labai svarbu pažiūrėti, kokią kartą mes turime. Pamatyti visus vaikus vienoje vietoje yra labai naudingas dalykas. Mes taip pat turime galimybę pabendrauti su komandų treneriais, diskutuoti apie šios amžiaus grupės problemas ir priimti sprendimus, kurie ateityje pagerintų šių vaikų sąlygas“.

„Buvo įdomu pasižiūrėti ir stebėti vaikus“, – teigė Klaipėdos „Neptūno“ treneris ir buvęs įvairaus amžiaus Lietuvos jaunimo rinktinių treneris Marius Linartas, kurio sūnūs Bartautas ir Adomas atstovauja Sostinės krepšinio mokyklai ir dalyvavo pirmame tokio tipo LIDL TOP16 etape. – Man tikrai patiko, susitikimai vykdavo šalia esančiose salėje, tai kai vienose rungtynėse buvo pertraukėlė, tai galėdavai nueiti pasižiūrėti kitų“.

„Druskininkus pasirinkome todėl, kad siekiame šį turnyrą padaryti tikra šeimos švente, o ir Druskininkai tam puikiai tinka“, – teigia MKL Perlas direktorius M.Račkauskas.

Praėjusiame sezone berniukų „Pirmasis iššūkis“ čempionato finale Algirdo Milono treniruojami vilniečiai 100:78 nugalėjo Kauno „Tornado“ krepšinio mokyklos komandą „Envija“ ir tapo šio turnyro čempionais.

Šį kartą Moksleivių krepšinio lygos „Perlas“ pačių mažiausiųjų TOP16 etape, balandžio 7-9 dienomis, apsilankys ir LIDL komanda, kuri tiek žaidėjams, tiek žiūrovams paruoš daugybę pramogų. Jauniesiems krepšininkams bus išdalinta beveik 300 LIDL maišelių su sveikais užkandžiais, visi pavargę galės atsipūsti šviežumo kampelyje, kuriame bus galima atsigaivinti sultimis ir kokteiliais, o gera nuotaika pasirūpins LIDL talismanai.