2017-11-11 21:11

 

Lietuvės po atkaklios kovos nusileido Vengrijos rinktinei | Nuotrauka: Linas Žemgulis

Lietuvos moterų krepšinio rinktinė pradėjo kovas 2019 FIBA Europos krepšinio čempionato atrankoje. Šeštadienį Lietuvės sausakimšoje Kėdainių arenoje priėmė Vengrijos krepšininkes.

Rungtynes geriau pradėjo Vengrijos krepšininkės, kurios sužaidus 4 minutes buvo priekyje 10:3 ir privertė Lietuvos rinktinės trenerį Mantą Šernių imti pirmąją minutės pertraukėlę. Po minutinės pertraukėlė vaizdas aikštelėje pasikeitė ir Lietuvės sugrįžo į žaidimą 11:12. Greitai vengrių susirinktos pražangos leido lietuvėms žaisti agresyviai ir taip provokuoti varžoves prasižengti. Po pirmojo kėlinio 16:19 Vengrijos rinktinė priekyje.

Antrajame kėlinyje Lietuvės pradėjo diktuosi savo sąlygas ir spurtavo 9:0, kas leido pirmą kartą šio vakaro rungtynėse išsiveržti į priekį 25:19. Pirmuosius taškus, antrajame kėlinyje, Vengrijos krepšininkės pelnė tik sužaidus 5 minutes. Antrajame ketvirtyje Lietuvos rinktinės lydere tapo Gintarė Petronytė, kuri rinko taškus iš baudos aikštelės. 36:34 likus žaisti dvi minutes iki antrojo kėlinio pabaigos. Po dviejų kėlinių šeimininkėms pavyko išsaugoti minimalų pranašumą 38:37.

Pirmoje pusėje Lietuvių gretose rezultatyviausiai žaidė Gintarė Petronytė – 10 taškų, Vengrijos komandoje Cyesha Goree, pelniusi 11 taškų.

Antrąją susitikimo dalį ir vėlgi geriau pradėjo šeimininkės. Per pirmas tris minutes neleidusios varžovėms pelnyti taškų, pačios surengė spurtą 8:0. Sunkiai su Lietuvių aukštaūgėmis Gintare Petronyte ir Egle Šulčiūte besitvarkiusios vengrės prisirinko pražangų, o likus žaisti vieną minutę Lietuvės priekyje buvo jau 9 taškais 57:48. Po trijų kėlinių 57:52, priekyje Lietuvos moterų rinktinė.

Ketvirtasis kėlinys apsivertė aukštyn kojom. Iš turėtų 5 taškų persvaros, vos per pusantros minutės nieko neliko ir dviejų taškų deficitas 59:61. Abi komandos paskutiniame ketvirtyje sunkiai rinko taškus. Po Eglės Šulčiūtės dviejų taškų iš po krepšio lietuvės vėl išsiveržė į priekį 64:63. Likus žaisti 1:30 iki ketvirtojo kėlinio pabaigos Vengrijos krepšinio rinktinė priekyje buvo vos dviem taškais 68:66. Kamilės Nacickaitės vienas taiklus baudos metimas sumažino atsilikimą iki vieno taško, tačiau tada vengrės atsakė dviem taškais su pražanga. Likus žaisti kiek mažiau nei minutę 67:71 Vengrijos moterų rinktinės naudai. Gintarė Petronytė likus žaisti 14 sekundžių įmetė tritaškį metimą ir sumažino atsilikimą iki minimalaus 70:71. O dvi Vengrijos komandos taiklios baudos sugrąžino persvarą 70:73 ir atnešė pergalę.

Geriausiai Lietuvos rinktinėje žaidė Gintarė Petronytė, kuri pelnė 19 taškų ir atkovojo 9 kamuolius, Kamilė Nacickaitė ir Santa Okockytė (10 rez. perdavimų) pelnė po 12.

Vengrijos komandoje geriausiai žaidė: Cyesha Goree – 21 taškas, Tijana Krivacevič pridėjo 14.

Trenerių ir žaidėjų komentarai po rungtynių

Vengrijos rinktinės trenerio Norbert Szekely komentaras:

Tai buvo labai fizinės ir puikios rungtynės. Sveikinimai Lietuvos komandai, jos kovėsi tiesiog puikiai. Mums buvo labai svarbu laimėti šias rungtynes. Mes išlikome komanda tiek ant suoliuko tiek aikštelėje.Ketvirtame kėlinyje pakeitėme gynyba, dvigubinome ir tai pasiteisino. Po perimtų kamuolių turėjome daug lengvų metimų. Komandoje mes tikime vieni kitais ir tai buvo svarbiausia šiandien.

Vengrijos rinktinės vidurio puolėja Cyesha Goree komentaras:

Buvo labai sunkios rungtynės. Treneriai atliko nuostabų darbą prieš rungtynes ir mums teliko įvykdyti jų planą.

Lietuvos rinktinės vyriausiasis treneris Mantas Šernius:

Galvojom, kad turim stirpybę po krepšiu, bet šiandien jos buvo geresnės. Vengrės mums įmetė 37 taškus iš baudos aikštelės, kad yra tikrai labai daug. Ar buvo planas įvykdytas, labai sunku pasakyti, nes penkios dienos pasiruošimui yra tikrai labai mažai. Visi susirinkę žiūrovai matė, kad krepšinis iš abiejų komandų nebuvo gražus. Laimėjo tos, kurios atakavo krepšį geresniu procentu, kurios atsikovojo daugiau svarbių kamuolių. Šiandienos pralaimėjimą nulėmė smulkmenos.

Lietuvos rinktinės vidurio puolėja Gintarė Petronytė:

Labai gaila, kad pralaimėjom. Tiek žmonių atvažiavo mūsų palaikyti. Sunku pasakyti, kas pasidarė ar jaudulys sutrukdė ar kas. Atrodo visas rungtynes kontroliavome, tačiau pabaigoje atidavėme. Manau pralaimėjimo priežastis buvo gynyba. Kol kas dar niekas neprarasta, o laimėjusios Rusijoje ištaisytume šitą padėtį.