2017-11-11 13:11

Nuotrauka: Fotodiena.lt

Po bendros vakarienės penktadienį, Lietuvos moterų krepšinio rinktinė išsirinko komandos kapitonę. Ja bendru sutarimu tapo vidurio puolėja Gintarė Petronytė. O šiandien ekipos vyr. treneris nusprendė, jog rungtynes su Vengrijos rinktine praleis Eglė Šikšniūtė ir Kristė Druskytė.

Lietuvos moterų krepšinio rinktinės krepšininkių sąrašas rungtynėms su Vengrijos rinktine:

Vardas, pavardė Gimimo data Pirmasis treneris Mokykla Atstovaujamas klubas
Gintarė Petronytė 1989 03 19 Birutė Jankauskienė Kauno KM „Galatasaray“, Turkija
Giedrė Labuckienė 1990 07 15 Rasa Buivydaitė Mažeikių SM „Wisla Can Pack“, Lenkija
Monika Grigalauskytė 1992 02 17 Edita Lapienė Plungės SC „Energa Torun“, Lenkija
Eglė Šulčiūtė 1985 08 31 Elvyra Šablinskienė Marijampolės ŽSM „Hainaut Basket“, Prancūzija
Laura Svarytė 1992 10 28 Jurgita Užgalienė „Saulės“ KA, Šiauliai BC „Enisey“, Rusija
Marina Solopova 1990 02 13 Ramunė Kumpienė V. Knašiaus KM „Satu Mare“, Rumunija
Mantė Kvederavičiūtė 1990 11 28 Birutė Jankauskienė Kauno KM „Udominate Basket“, Švedija
Kamilė Nacickaitė 1989 12 28 Jūratė Bertulienė Šiaulių „Saulės“  KA Adanos „ASKI“, Turkija
Andra Gabalytė 1980 08 08 Jonas Kuliešius Klaipėdos KM „Fortūna“, Klaipėda
Santa Okockytė 1992 02 03 Asta Lužaitė KM „Perkūnas“ „TSV 1880 Wasserburg“, Vokietija
Dovilė Saurazaitė 1992 12 30 Elvyra Šablinskienė Marijampolės ŽSM „Hoptrans-Sirenos“, Kauno raj.
Laura Juškaitė 1997 09 22 Diliara Velišajeva Vilniaus KM „Kibirkštis“, Vilnius

Penktadienio popietę Vilniaus oro uoste nusileido Vengrijos nacionalinė moterų krepšinio rinktinė, kuri iš karto išskubėjo į Kėdainius kur vakare surengė treniruotę prieš dvikovą su lietuvėmis. Vengrijos rinktinės treneris Norbertas Szekelis prieš rungtynes akcentavo, kad pergalę abiems komandoms gali lemti tik gera gynyba.

– Treneri, kaip praėjo kelionė?

– Viskas gerai, kadangi skrydžiai ne patys ilgiausi, tad labai nepavargome. Valanda iki Varšuvos ir valanda iki Lietuvos, tad viskas gerai, esam pasiruošę šio vakaro treniruotei ir rytojaus rungtynėms.

– Ar turėjote pakankamai laiko pasiruošti rungtynėms su Lietuvos rinktine?

– Taip, tikiuosi kad esame pilnai pasiruošę. Esame susirinkę jau savaitę, tad sunkiai dirbome ir ruošėmės pirmajam atrankos ciklui.

– Kas bus svarbiausia artėjančiose rungtynėse?

– Manau vienareikšmiškai – gynyba. Abiems komandoms bus svarbiausia gynyba, tačiau lietuvės žais savo aikštėje, palaikomos savų žiūrovų, tad joms bus kiek lengviau. Šį vakarą turėsime vakarinę treniruotę, nieko sunkaus nedarysime, pasikartosime derinius ir būsime pasiruošę rytojaus susitikimui.

Varžovių ekipos žaidėja Reka Lelik prieš artėjantį susitikimą spinduliavo gera nuotaika ir taip pat teigė, kad raktas į pergalę bus gera gynyba.

„Komandos nuotaika puiki, esame pilnai pasiruošusios rytojaus rungtynėms. Neturėjome labai daug laiko treniruotėms, tačiau viskas bus gerai. Svarbiausia bus apsiginti ir įmesti daugiau taškų“, – sakė krepšininkė.

Jau šiandien, 19 valandą Kėdainių arenoje prasidės atranka į 2019 FIBA Europos moterų krepšinio čempionatą, kuris vyks Serbijoje ir Latvijoje. Kėdainiuose ginklus surems Lietuvos ir Vengrijos nacionalinės moterų rinktinės, o iki šios dienos oficialiose rungtynėse komandos buvo susitikusios penkis kartus, visus susitikimus laimėjo Lietuvos rinktinė. Tačiau nuo paskutinio susitikimo praėjo daugiau nei 10 metų, tad šeštadienį šių komandų susitikimų istorijoje bus verčiamas naujas lapas.

Lietuvos moterų krepšinio rinktinės rungtynės su Vengrijos ekipa vyks šeštadienį, 19 valandą Kėdainių arenoje, o susirinkusiems sirgaliams rinktinė padovanos net 400 krepšinio kamuolių. Rungtynes taip pat tiesiogiai transliuos TV6 televizija.