,

R.Radvila: „Lietuvoje jau prarandame tradiciškumo, patriotiškumo principus“

2018-10-02 10:10
Aštuoniolikmečiai Europos čempionate užėmė penktą vietą ir iškovojo teisę kitais metais kautis Pasaulio čempionate | Nuotrauka: FIBA.com

17 pergalių ir 4 pralaimėjimai. Tokie skaičiai rikiuojasi prie Lietuvos vaikinų jaunimo rinktinių grafos su šios vasaros pasiekimais oficialiose varžybose. Merginų komandos gali pasigirti iškovotais dviem medalių komplektais ir galimybe kitais metais vėl kautis A divizionuose.

LKF jaunimo rinktinių vyr. treneris Rolandas Radvila teigia, kad vertinant komandų rezultatus, reikia nepamiršti pagrindinės šių ekipų misijos – pamainos ruošimo suaugusių rinktinėms. Tą jis dar kartą akcentavo ir po susitikimų su Lietuvos rinktinių treneriais, kurie pateikė savo darbo ataskaitas.

„Aišku sirgaliams visada norisi tik pergalių ir medalių. Mes sakome, kad jaunimo rinktinės yra kaip labai aukšto lygio priemonė savo individualiam ir komandiniam meistriškumui tobulinti, kad būtų galima pasiekti pačius aukščiausius tikslus. Čempionatuose pagrindinis tikslas yra 1-8 vietos, kad išsilaikytume Europos elite bei paruoštume krepšininkus aukščiausiam lygiui“, – sakė Rolandas Radvila.

Lietuvos vaikinų rinktinės Europos čempionatuose medalių neiškovojo, tačiau U18 ekipa, vadovaujama Gedimino Petrausko, Senojo žemyno pirmenybėse užėmė penktą vietą ir iškovojo teisę kitais metais kautis Pasaulio čempionate. Labiausiai nepasisekė Arvydo Gronskio vadovaujamai U20 ekipai, kuri jau turnyro aštuntfinalyje turėjo susikauti su Ispanijos bendraamžiais ir pripažinti jos pranašumą (70:75). Patyrę tik vieną pralaimėjimą dvidešimtmečiai užėmė devintą vietą. Kalbėdamas apie šios komandos rezultatus, Arvydas Gronskis teigė, kad nepavyko surinkti pačios optimaliausios sudėties. Rinktinių formavimo problemas pastebi ir LKF atstovai.

„U20 rinktinėje nebuvo visų žaidėjų, kuriuos treneris kvietė. Čia mums jau didesnis signalas. Mes Lietuvoje jau prarandame tradiciškumo, patriotiškumo principus. Buvo neatvykimų dėl traumų, bet buvo ir dėl asmeninių priežasčių, kur mes seniau tokių problemų neturėjome, o dabar atsiranda komercializacija. Rinktinė nueina į antrą planą ir tas labai neramina“, – pabrėžė R.Radvila.

Lietuvos merginų jaunimo rinktinės kitais metais ir vėl kausis A divizione. Šešiolikmetės Kaune vykusiose pirmenybėse užėmė 11 vietą ir išsaugojo teisę kautis su stipriausiomis. Lietuvos U18 merginų rinktinė laimėjo B diviziono čempionatą, o U20 ekipa analogiškame divizione iškovojo trečią vietą ir kitais metais vėl kausis su elito rinktinėmis.

Rinktinių treneriai pristatė savo darbo ataskaitas | Nuotrauka: krepsinionamai.lt

„Tokiuose susitikimuose su treneriais norime įsiklausyti į jų pageidavimus, pastabas. Kokios sporto bazės tinka, kurios netinka. Kokios gyvenimo sąlygos vaikams, treneriams. Atsijoti geriausias vietas. Taip pat labai svarbu trenerių darbas su vaikais – link kur mes einame, kokios mūsų problemos, nes šie treneriai dirba čempionatuose su rinktinėmis ir tai yra pats aukščiausias lygis. Jie puikiai mato skirtumus mūsų vaikų ir Europos aukščiausio lygio komandų. Tai duoda gaires, kur mums reikia pasitempti, koreguoti mūsų jau naudojamus metodus. Tai labai naudinga ir reikalinga informacija.

Merginų rinktinėmis tikrai reikia pasidžiaugti ir su plačia šypsena veide, kad buvo gera vasara. Įvykdyti visi kelti tikslai, visos komandos vėl rungtyniaus A divizione. Galime labai pasidžiaugti čempionatu, kuri surengėme namuose. Dėmesio sulaukėme labai daug, turėjome daug žmonių. Mergaičių, moterų krepšinis yra įdomus ir tai yra labai didelis stimulas treneriams ir mums, federacijos atstovams, toliau tęsti savo darbus, projektus“, – teigė LKF moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė.

RINKTINĖIŠKELTI TIKSLAIUŽIMTA VIETAVYR. TRENERIS
U16 merginų5-12 vietos11 vietaTADAS STANKEVIČIUS
U18 merginų1-3 vietos1 vietaDALIUS UBARTAS
U20 merginų1-3 vietos3 vietaEGIDIJUS ŽENEVIČIUS
U16 vaikinų1-8 vietos7 vietaTOMAS PURLYS
U18 vaikinų1-8 vietos5 vietaGEDIMINAS PETRAUSKAS
U20 vaikinų1-8 vietos9 vietaARVYDAS GRONSKIS