,

Vilniaus KM auklėtinis triumfavo trečiajame MKL esporto turnyre

2020-06-02 17:06

WWW.MKL.LT

Dvi savaites Lietuvos moksleivių krepšinio lyga (MKL) gyveno esporto ritmu. Praėjusią savaitę baigėsi trečiasis MKL NBA 2K20 turnyras, kuriame antrą kartą triumfavo Vilniaus krepšinio mokyklos auklėtinis Tomas Marcinkevičius.

Super-star’ų turnyre iš viso dalyvavo 16 žaidėjų, kurių tarpe buvo ne tik MKL lygoje rungtyniaujančių komandų treneriai ar žaidėjai, tačiau ir žinomi Lietuvos krepšininkai bei pramogų pasaulio atstovai: Jonas Nainys, Vytautas Mikaitis, Karolis Tiškevičius, Paulius Valinskas, Marina Solopova ir kiti.

Visi dalyviai burtų keliu buvo suskirstyti į poras ir „susodinti“ į turnyro medį (bracket’ą) BATTLEFY sistemoje, kur rungtyniavo vieno minuso sistema, kuomet tik poros nugalėtojas patenka į kitą etapą, o pralaimėjęs yra priverstas pasitraukti. Turnyro formatas buvo negailestingas, tačiau šiek tiek ir neįprastas, nes žaidžiantys dalyviai galėjo bendrauti ne tik tarpusavyje tačiau ir su rungtynių komentatoriais, kurie stengėsi užkalbinti abu žaidėjus, kas dažnu atveju turėdavo tiesioginės įtakos ir jų pasirodymams esporto aikštelėje. Iš viso buvo sužaistos 15 rungtynių, kurios visos buvo transliuojamas MKL lygos Facebook’e, o įrašai patalpinti YouTube kanale.

Turnyre susitiko skirtingo pajėgumo žaidėjai, tačiau taip sutapo, kad iš jų visų geriausiai sekėsi moksleivių lygoje rungtyniaujantiems jaunuoliams. Simboliška, kad finale susitiko Šiaulių krepšinio akademijos Saulė auklėtinis Mangirdas Banevičius ir Vilniaus krepšinio mokyklos atstovas Tomas Marcinkevičius. Abu minėti žaidėjai jau buvo apšilę kojas panašaus pobūdžio esporto varžybose, nes tiek Tomas, tiek Mangirdas laimėjo pirmąjį ir antrąjį moksleivių MKL NBA 2K20 turnyrus.

Kelias iki finalo abiems žaidėjams nebuvo sudėtingas: M. Banevičius su savo Clippers komanda pirmajame etape įveikė esporto Lietuvoje vystytoją Edgarą Abromavičių, antrajame laimėjo prieš Paulių Valinską, o pusfinalyje susidorojo su Kretingos SM treneriu Arimantu Mikaločiumi. O T. Marcinkevičius su Trail Blazers savo ruožtu turnyrą pradėjo pergale prieš basketnews.lt žurnalistą Joną Lekšą, iš kurio perėmė Mavericks komandą. Tada jau su Mavericks ekipa įveikė renginių veidėją Karolį Tiškevičių ir iš jo pasiėmė Raptor’ius, su kuriais pusfinalyje įveikė savo atstovaujamos mokyklos trenerį Tomą Tarasevičių. Finalinėje dvikovoje užtikrintą dominavimą pratęsė Tomas, kuris rezultatu 73:46 laimėjo prieš Mangirdą ir tapo nugalėtojumi.

Tomui Marcinkevičiui antrasis čempiono titulas atnešė ir pagrindinį prizą – jam atiteko Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės NIKE marškinėliai ir kitos dovanos.

Su šio turnyro pabaiga judesys Lietuvos esporto padangėje nesibaigia. Birželio pabaigoje pirmą kartą vyks FIBA esports Open 2020 parodomasis turnyras, kuriame dalyvaus Europos bei Azijos šalių esporto krepšinio rinktinės tarp jų žinoma ir Lietuva. Kas atstovaus mūsų šalį paaiškės po specialios atrankos, kuri prasidės artimiausiu, tačiau kiekvienas dalyvausiantis gali būti tikras, jog apie rinktinę svajoją ir trečiąjį super-star’ų turnyrą laimėjęs T. Marcinkevičius, tad pasistengti tikrai reikės.

Daugiau informacijos apie atranką į Lietuvos esporto rinktinę pateiksime artimiausiu metu.