,

Lemtinga šeštadienio dvikova – dar vienas nervų išbandymas su principiniu varžovu

2019-09-06 19:09
Nuotrauka: FIBA.com

Šį šeštadienį Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės laukia kova dėl išlikimo Lietuva – Prancūzija. Ypatingos svarbos akistatoje Pasaulio krepšinio čempionate teks susidurti su mums puikiai pažįstama ir ne pačius smagiausius prisiminimus keliančia Prancūzijos komanda, kuri laikoma viena iš šio turnyro favoričių.

Jau dešimtmetį Vincent Collet treniruojama Prancūzijos krepšinio rinktinė 2013-ais metais palaidojo mūsiškių viltis Europosčempionato finale Slovėnijoje, o po metų sekė ir skaudus pralaimėjimas dėl pasaulio pirmenybių bronzos. Pastarosiose šešiose oficialiose tarpusavio rungtynėse keturias pergales iškovoję prancūzai ir šiemet yra ne ką mažiau pavojingi – komandos sudėtyje lyderio vaidmens dažniausiai imasi Jutos „Jazz“ žvaigždė Rudy Gobert bei itin sėkmingai Orlando „Magic“ įsitvirtinęs Evanas Fournier. Jiems į pagalbą stoja vienas geriausių Eurolygos krepšininkų Nando De Colo, perspektyvusis Frankas Ntilkina ir būrys kitų talento nestokojančių žaidėjų.

Lažybų bendrovės „Betsafe“ krepšinio lažybininkai Prancūzijos rinktinę laiko viena iš potencialių L grupės favoričių – tikimybė, kad prancūzai čia užims pirmą vietą, vertinama 49 proc.  Lietuvos komandos galimybės triumfuoti šioje grupėje laikomos miglotomis – vos 10 proc.

Demonstruoja įspūdingą puolimą

Kaip ir ankstesniais metais, taip ir šiemet mėlynai baltų gretose gausu atletiškų ir puikiai aukštą rungtynių tempą palaikyti galinčių krepšininkų. Rezultatyviausias rinktinės žaidėjas šiuo metu yra 26-erių gynėjas E. Fournier, kuris per rungtynes pelno vidutiniškai po 16,3 taško. Naudingiausiai ekipoje rungtyniauja aukštaūgis R. Gobert, kuris renka vidutiniškai po 12,7 taško, atkovoja po 10 atšokusių kamuolių, varžovams „išrašo“ po 2,7 bloko ir fiksuoja pavydėtiną 22,7 balų naudingumo vidurkį. Itin blankiai pasaulio čempionatą pradėjęs N. De Colo įsibėgėjo ir pelnė vid. po 12,3 taško ir atlikdavo po  4,3 rezultatyvaus perdavimo.

Prie ekipos puolimo prisideda ir puolėjas Amathas-M`Baye. Izmiro „Pinar Karsiyaka“ (Turkija) komandoje rungtyniaujantis aukštaūgis pelnė po 11,7 taško ir pasižymi itin geru pataikymu iš toli – tikslą pasiekė net aštuoni tritaškiai iš vienuolikos bandymų. Šiemet Prancūzijos rinktinė apskritai pasižymi išskirtinai solidžiu pataikymu iš tolimų distancijų – tritaškius meta net 52,6 procento taiklumu. Tai bus itin aktualus veiksnys artėjančiame šeštadienio susitikime – lietuviams teks užkirsti kelius prancūzams reikštis prie perimetro ir stengtis neįsivelti į greitą bei atletiškumu paremtą puolimą.

Stiprybė – ir gynyba

Prancūzija demonstruoja ne tik rezultatyvų puolimą, bet išlieka ir viena solidžiausiai gynyboje žaidžiančių čempionato ekipų. Geras fizinis pasirengimas leidžia prancūzams žaisti itin dinamišką krepšinį – propaguojamas aukštas tempas ne tik puolant. Varžovai dažnai užklumpami ir gynyboje panaudojant spaudimą nuo galinės linijos. Be to, baudos aikštelę užtikrintai saugo vienas geriausiai besiginančių NBA aukštaūgių R. Gobert.

Taip pat negalima užmiršti ir kitų ekipos ginklų. Vienas iš jų – vos 21-erių pagrindinis ekipos įžaidėjas F. Ntilkina. Jis vis dar dažnai susiduria su patirties stoka vadovaujant savo komandai tokio aukšto pajėgumo rungtynėse, bet savo sprogstamąją energija gali itin pagreitinti susitikimų tempą. Komanda savo gretose turi ir sėkmingai Eurolygoje žaidusį Axelį Toupaną, Bostono „Celtics“ įsitvirtinti mėginantį Vincent Poirier bei šešėlyje kol kas besislapstantį, bet rinktinės vedliu bet kada tapti galintį veteraną Nicolas Batumą.

„Betsafe“ krepšinio lažybų ekspertų nuomone, pergalę Lietuvos rinktinei šeštadienio rungtynėse pasiekti bus sunku –  tokios rungtynių baigties tikimybė siekia 40 proc. Prancūzai laikomi artėjančios dvikovos favoritais – jų pergalės tikimybė yra 54 proc.

Kur stebėti šeštadienio rungtynes?

Visiems, kurie dar nežino, kur stebės artėjantį mūšį dėl vietos atkrintamosiose, Betsafe siūlo užmesti akį į geriausių vietų apžvalgą, kuriose galima gyvai pamatyti pasaulio krepšinio čempionato transliacijas.

Joje galėsite susipažinti su geriausiomis Vilniaus, Kauno bei Klaipėdos kavinėmis ir barais, kuriuose ne tik galėsite smagiai praleisti laiką draugų ar šeimos kompanijoje, bet ir palaikyti šalies rinktinę.

Rungtynių Lietuva-Prancūzija transliaciją galima stebėti ir interneto portale betsafe.lt. Tam tereikia turėti „Betsafe“ paskyrą papildytą bent 1 centu. Čia taip pat galėsite matyti ir kitų pasaulio čempionate besivaržančių rinktinių rungtynių transliacijas.

Lemiamo susitikimo tarp Lietuvos ir Prancūzijos pradžia – 15 val.