,

„LIDL-Moksleivių krepšinio lyga“ pasitinka 19-ąjį sezoną

2019-10-05 17:10
Fotografas: Linas Šilkaitis

Devynioliktuosius gyvavimo metus skaičiuojanti „LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lyga“ (LIDL-MKL) pradeda dar vieną savo sezoną. Daugiau nei 6 tūkstančiai jaunųjų krepšininkų iš visos šalies stoja į kovą dėl geriausiųjų vardų ir nugalėtojų taurių. Tradiciškai krepšininkės ir krepšininkai šiais metais varžysis 12-oje įvairaus amžiaus čempionatų.

„Lietuva gali didžiuotis ne viena krepšininkų karta, visame pasaulyje puikiai žinomos tokios krepšinio žvaigždės kaip Sabonis ar Valančiūnas. Kiekvienais metais užauga vis nauja karta, kuri pradeda savo kelią profesionaliame sporte ir garsina Lietuvos vardą. Svarbu, kad šį palaikymą ir tikėjimą pajustų visi jaunieji krepšininkai iš įvairių Lietuvos miestų ir regionų. Džiaugiamės galėdami lydėti šiuo keliu einančius jaunuosius krepšinio žaidėjus ir šitaip prisidėti prie jų bei viso šalies sporto ateities“, – teigė „Lidl Lietuva komunikacijos vadovas Valdas Lopeta.

„Smagu pradėti dar vieną LIDL – Lietuvos moksleivių krepšinio lygos sezoną. Šiemet startuojame Kaune su dvejomis U16 merginų ir vaikinų čempionatų rungtynių transliacijomis savo Facebook ir YouTube kanaluose. Prieš pradedant naują varžybų ciklą, vis tiek norisi prisiminti jaunimo rinktinių vasarą ir ypač pasidžiaugti šešiolikmečių merginų pasiekimu Europos čempionate. Žinome ir suprantame, kokia situacija yra su moterų krepšiniu šalyje, tad šitas rezultatas yra tikrai labai džiuginantis ir žingsnis į priekį.

Norime tikėti, kad mergaitės nenustos tobulėti ir jas visas galėsime išvysti žaidžiančias ir šio sezono LIDL – MKL varžybose, o jų pavyzdžiu paseks ir daugiau mergaičių, kurios pradės lankyti treniruotes. Džiugu, kad jų pasiekimais tiki ir mūsų pagrindinis partneris – prekybos tinklas LIDL, kuris šią vasarą sukūrė dar vieną įkvepiantį klipą su Jonu Valančiūnu ir pradėjo dar vieną socialinę kampaniją su šūkiu – „Lietuva pilna krepšinio talentų“. Smagu būti to dalimi, nes visi vaikai, kurie filmavosi reklamoje žaidžia moksleivių lygoje“, – sakė LIDL-MKL direktorius Irmantas Birbalas.

Šiame sezone rungtyniaujančios komandos vėl susidurs su keletu naujovių, o viena svarbiausių – užtikrinti, kad varžybų metu žiūrovai nenaudotų jokių garso skleidimo priemonių, nes nuo šio sezono MKL rungtynių metu yra uždrausta naudoti garsines priemones (įvairias dūdas, būgnus bei kitas garso skleidimo priemones). Rungtynių metu užfiksavus, kad naudojamos garso skleidimo priemonės, rungtynių vyr. teisėjas galės stabdyti rungtynes ir pareikalauti komandų trenerių kreiptis į savo sirgalius, kad šie nebenaudotų draudžiamų garsinių priemonių.

„Šiemet tęsime praėjusiais metais pradėtus darbus ir planuojame integruoti į visą procesą keletą naujovių. Viena iš jų – naujas draudimas sirgaliams, nuo šiol tribūnose žiūrovai rungtynių metu negalės naudoti jokių garsus skleidžiančių priemonių/daiktų. Šiuo draudimu siekiame teigiamų pavyzdžių ne tik aikštelėse, bet ir už jos ribų.

Lyga stengsis žengti žingsnį į priekį ir komunikacijos srityje. Planuojame transliuoti daugiau rungtynių, taip pat kurti ir papildomą turinį, įtraukiant ir pačius lygoje moksleivius, suteikti galimybę jiems pasireikšti, atskleisti ir kitus jų talentus bei sugebėjimus. Galvojame, jog tai turėtų būti įdomu ir patikti jaunimui.

Keletą naujovių planuojame įgyvendinti ilgalaikėje perspektyvoje. Pirmoji – oficialus 3×3 krepšinio moksleivių merginų ir vaikinų čempionatas. Matome, kad ši sporto šaka žengia didelius žingsnius ir labai populiarėja, rinktinių poreikis auga, turnyrų skaičius didėja, tad tame įžvelgiame terpę, kurioje dar daugiau vaikų atrastų ir pritaikytų save krepšinyje.

Dar viena idėja, kurią planuojame išbandyti – tai krepšinio kaip e-sporto čempionatas tarp Lietuvos krepšinio mokyklų ir pirmąjį bandymą jau bus galima išvysti per šių metų LIDL – MKL Žvaigždžių dienos renginį“, – pasakojo I.Birbalas.

Visas naujienas susijusias su moksleivių krepšiniu sirgaliai gali sekti puslapyje mkl.lt, taip pat socialiniuose tinkluose Facebook ir Instagram, o rungtynes stebėti galima MKL Youtube kanale.