,

Lietuvos rinktinė rungtynėse Kaune nusileido Serbijai

2019-08-12 22:08
Fotografas: Linas Žemgulis

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė pirmadienio vakarą Kaune susitiko su Serbijos nacionaline komanda ir pralaimėjo varžovams antrąjį kartą iš eilės po atkaklios ir permainingos kovos rezultatu 91:95 (22:20, 15:25, 34:24, 20:26).

Pirmuosius du kėlinius mūsiškiai žaidė retro progine apranga. Ji yra skirta pagerbti 1939 metais Europos čempione tapusią Lietuvos rinktinę. Šiai pergalei šiemet sukanka 80 metų.

Dainiaus Adomaičio auklėtiniams tai buvo ketvirtosios draugiškos rungtynės pasiruošimo 2019 metų pasaulio čempionatui cikle.

Lietuvos ekipa vertėsi be Eimanto Bendžiaus ir Žygimanto Janavičiaus, o vienas serbų lyderių Milošas Teodosičius į Kauną neatvyko dėl pėdos traumos.

Kaune aistruoliai turėjo vienintelę progą išvysti Joną Valančiūną ir Domantą Sabonį namuose rungtyniaujančius kartu.

Prieš tai lietuviai Pamplonoje pralaimėjo Ispanijai (70:78), Klaipėdoje įveikė Suomiją (80:60) ir Belgrade buvo priversti pripažinti serbų pranašumą (68:72).

Serbija pasirengimo planetos pirmenybėse etape dar nugalėjo Suomiją (95:75).

Rungtynių eiga

Lietuvos starto penketas: Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Jonas Mačiulis, Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas.

Pirmuosius taškus pelnė Bogdanas Bogdanovičius (0:2), bet J.Valančiūnas baudomis išlygino skirtumą (2:2). M.Kalnietis sudėtingu metimu persvėrė rezultatą (4:2). Visą „Žalgirio“ areną ant kojų pakėlė J.Valančiūno tritaškis (7:4). Lietuvos rinktinės centras puolime „maudė“ Bobaną Marjanovičių (9:6). D.Sabonis dar truktelėjo Lietuvos rinktinę pirmyn (11:6). Draganas Milosavljevičius aikštės šeimininkus nubaudė tritaškiu (11:9), bet įmetė D.Sabonis ir R.Seibutis (15:9). J.Valančiūno negalėjo sustabdyti ir Miroslavas Raduljica (17:11). Lietuviai įsibėgėjo ir po M.Kalniečio tritaškio įgijo 7 taškų persvarą (20:13), bet iš toli pataikė ir B.Bogdanovičius (20:16). Kėliniui artėjant į pabaigą, Serbijos rinktinė išlygino santykį (20:20). Po 10 min. Lietuva nežymiai pirmavo – 22:20.

Antrasis ketvirtis prasidėjo M.Grigonio taškais (24:20), bet iš toli įmetė ir Stefanas Jovičius (24:23). Pirmuosius savo taškus baudomis surinko Mindaugas Kuzminskas (26:23), tačiau Nemanja Bjelica tritaškiu išlygino rezultatą (26:26). Įpusėjus kėliniui tęsėsi atkakli kova (28:28, 30:28, 30:30). Nikola Jokičius antrąjį kartą (po 2:0) išvedė į priekį Serbiją (32:30). Serbų centras įsismagino puolime, o du tritaškius iš eilės pataikė B.Bogdanovičius (32:40). Laimė, su pražanga įmetė D.Sabonis (35:40). Kėlinys baigėsi buvusio žalgiriečio Vasilije Micičiaus tritaškiu nuo lentos paskutinę sekundę ir po 20 min. Lietuvos rinktinės deficitas siekė 8 taškus – 37:45.

Trečiasis kėlinys prasidėjo M.Raduljicos metimu ir komandas pirmąjį sykį skyrė dviženklė taškų persvara (37:47). Nuotaiką kiek pataisė J.Valančiūno dėjimas ir D.Sabonio metimas (41:47). Po R.Seibučio dvitaškio lietuviai dar labiau priartėjo (43:47). Užsivedęs J.Valančiūnas įmetė su N.Jokičiaus pražanga (46:49). J.Mačiulis ir B.Bogdanovičius apsikeitė tritaškiais (49:54), baudas pataikė J.Valančiūnas (51:54). Serbams vis pavykdavo išsaugoti pranašumą (51:56, 53:58). P.Jankūnas ir M.Grigonis realizavo baudas ir priartino mūsiškius (56:58). P.Jankūno tritaškis nukirpo priešininkų pranašumą iki 1 taško (61:62). M.Kalnietis metimu su pražanga po ilgesnės pertraukos persvėrė rezultatą (64:63). Netrukus šis lietuvių įžaidėjas dar pataikė ir tritaškį iš aikštės kampo (67:65). Po permainingos atkarpos ir trijų kėlinių Lietuva pirmavo – 71:69.

Lemiamas ketvirtis prasidėjo M.Grigonio tritaškiu ir P.Jankūno dvitaškiu (76:69). Tritaškiu atsakė N.Bjelica (76:72). M.Kuzminsko tritaškis trumpam vėl atitolino mūsiškius (79:72), bet kitoje atakoje iš toli pataikė ir N.Bjelica (79:75). Mačas pasižymėjo daugybe pražangų, o lietuviai vien ketvirtajame kėlinyje puolime surinko 4 nuobaudas (80:79). B.Bogdanovičius tritaškiu trumpam sugrąžino iniciatyvą Serbijai (80:82), bet J.Mačiulis baudomis persvėrė santykį (84:82, likus 4 min.). Vyko arši kova ir pirmaujanti ekipa keitėsi beveik kiekvienoje atakoje (84:86, 87:86, 87:88, 89:88). Po Marko Simonovičiaus tritaškio ir B.Bogdanovičiaus baudų svečiai pirmavo 4 taškais (93:89, likus 49 sek.). Deja, B.Bogdanovičius buvo nesulaikomas (91:95, likus 20 sek.). M.Grigonis paskutinėje lietuvių atakoje nepataikė ir Lietuva patyrė nesėkmę – 91:95.

Artimiausias draugiškas rungtynes (rugpjūčio 16 d.) Lietuvos rinktinė svečiuose Espoo mieste žais su aikštės šeimininke Suomija (19.00 val.).

Rezultatas:

Lietuva – Serbija – 91:95 (22:20, 15:25, 34:24, 20:26).

Lietuva: Jonas Valančiūnas 18 (19:32 min., 7 atk. kam., 3 rez. perdav., 4/6 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 7/7 baudos), Marius Grigonis 17 (24:51, 3 atk. kam., 3 rez. perdav., 3/6 dvitaškiai, 2/5 tritaškiai, 5/7 baudos), Mantas Kalnietis 15 (27:12, 3 rez. perdav., 3/6 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 3/3 baudos), Paulius Jankūnas 13 (10:58, 3 atk. kam., 2/2 dvitaškiai, 1/1 tritaškiai, 6/6 baudos), Domantas Sabonis 11 (27:20, 5 atk. kam., 4 klaid., 5/10 dvitaškiai, 0/3 tritaškiai, 1/2 baudos), Jonas Mačiulis 7 (22:54, 1/4 tritaškiai, 4/4 baudos), Mindaugas Kuzminskas 5 (12:06, 1/2 tritaškiai, 2/2 baudos), Renaldas Seibutis 4 (15:09, 4 rez. perdav., 2/4 dvitaškiai), Lukas Lekavičius 1 taškas (12:25, 2 rez. perdav., 1/2 baudos). Edgaras Ulanovas (17:32 min., 5 klaid.) ir Rokas Giedraitis (10:00) taškų nesurinko. Arnas Butkevičius ir Martinas Gebenas nežaidė.

Serbija: Bogdanas Bogdanovičius 27 (31:44, 5 rez. perdav., 5/7 dvitaškiai, 5/9 tritaškiai, 2/3 baudos), Nikola Jokičius 14 (22:19, 5 atk. kam., 5 rez. perdav., 3/5 dvitaškiai, 0/2 tritaškiai, 8/8 baudos), Nemanja Bjelica 11 (3 atk. kam., 3 rez. perdav., 0/1 dvitaškiai, 3/6 tritaškiai, 2/2 baudos), Miroslavas Raduljica 10 (5/7 dvitaškiai), Marko Simonovičius 9, Draganas Milosavljevičius 7, Stefanas Jovičius 6, Marko Guduričius ir Bobanas Marjanovičius po 4, Vasilije Micičius 3 taškai.

Pražangos: 26 – 31.

Iš viso iki rugpjūčio pabaigoje prasidedančio pasaulio čempionato pradžios Lietuvos rinktinė sužais devynerias rungtynes.

Dar laukia mačas su jau įveikta ir minėta Suomija (rugpjūčio 16 d.), akistata su Rusija (rugpjūčio 17 d., Espoo), jėgų išbandymas su Pietų Korėja (rugpjūčio 24 d.), Angola (rugpjūčio 25 d.) ir Čekija (rugpjūčio 27 d.).

Lietuva pasaulio čempionato Kinijoje pirmojo etapo H grupėje žais su Senegalu (rugsėjo 1 d., 14.30 val.), Kanada (rugsėjo 3 d., 14.30 val.) ir Australija (rugsėjo 5 d., 14.30 val.)