,

Lietuvos rinktinė rungtynių pabaigoje turėjo pripažinti serbų pranašumą

2019-08-11 00:08
Nuotrauka: Fotodiena.lt

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė toliau tęsia pasiruošimą pasaulio čempionatui Kinijoje. Dainiau Adomaičio auklėtiniai šeštadienio vakarą Belgrade 68:72 turėjo pripažinti Serbijos rinktinės pranašumą. Pirmadienį komandos išbandys jėgas dar kartą, tik susitikimas vyks Kaune.

Lietuvos rinktinės trenerių štabas nusprendė šioms rungtynėms neregistruoti Jono Mačiulio ir Renaldo Seibučio.

Rungtynes lietuviai pradėjo tokiu penketuku: Mantas Kalnietis, Marius Grigonis, Edgaras Ulanovas, Domantas Sabonis ir Jonas Valančiūnas.

Dvitaškiu rungtynes pradėjo D.Sabonis, tačiau netrukus serbai išlygino rezultatą (2:2). Netrukus šeimininkai persvėrė rezultatą (2:3), tačiau tada lyderio vaidmens ėmėsi M.Grigonis. Gynėjas pataikė du tritaškius iš eilės, pridėjo dvitaškį ir lietuviai nutolo (10:3). J.Valančiūnas blokavo Bogdaną Bogdanovičių, o M.Kalnietis atliko puikų perdavimą D.Saboniui (12:3). Puikiai žaidęs M.Grigonis pelnė dar 3 taškus, o didžiausia serbų žvaigždė Nikola Jokičius prametė iš artimos distancijos (15:3). Aikštę dėl traumos paliko Milošas Teodosičius, o M.Grigonis pridėjo du baudų metimus (17:5). Komandos apsikeitė baudų metimais, tačiau tada iniciatyvos ėmėsi Nemanja Bjelica, kuris pelnė 5 taškus iš eilės (18:11). Aikštėje pasirodęs Mindaugas Kuzminskas smeigė tritaškį, baudas pataikė Lukas Lekavičius (23:11). Serbai kėlinį užbaigė tritaškiu metimu (23:14).

Antrą kėlinį keturiais taškais pradėjo N.Jokičius (18:23), tačiau Lietuvos rinktinės puolime M.Kuzminskas pirmu bandymu prametė tritaškį, tačiau pats atkovojęs kamuolį įdėjo jį į krepšį (25:18). Savo kelius link lietuvių krepšio atrado N.Bjelica, kuris pelnė du taškus su pražanga (25:21). Prasiveržęs du taškus pelnė M.Kuzminskas, po to prametęs du tolimus metimus (27:23). Kamuolį puolime atkovojęs Martinas Gebenas pelnė du taškus, tiek pat pridėjo ir kitas vidurio puolėjas J.Valančiūnas (31:23). Ir toliau puikiai žaidė M.Grigonis, kuris pelnęs dar 4 taškus, savo sąskaitoje jau turėjo 17 (35:27). Serbai į tai atsakė keturiais Bobano Marjanovičiaus taškais (36:31). Paskutinę antro kėlinio minutę dvitaškiu atidarė E.Ulanovas, tačiau buvęs „žalgirietis“ Vasilije Mičičius atsakė tritaškiu (38:34). Ketvirtį dviem baudų metimais užbaigė M.Kalnietis, o paskutiniai serbų metimai buvo netaiklūs (40:34).

Trečią kėlinį dviem taškais pradėjo serbai, tačiau iš vidutinio nuotolio atsakė J.Valančiūnas, du taškus su pražanga pridėjo M.Kuzminskas, tiesa, baudos metimo neįmetė (44:36). Tolimą tritaškį pataikė B.Bogdanovičius, o kitoje atakoje jis pats įmetė dvitaškį su pražanga (44:42). Likus 5 min. iki kėlinio pabaigos Draganas Milosavljevičius pataikė tritaškį ir išlygino rezultatą (47:47), tačiau lietuvius į priekį išvedė M.Kuzminsko baudos metimas (48:47). Po E.Ulanovo ir D.Sabonio sėkmingų atakų lietuviai nutolo (55:50), tačiau netrukus D.Sabonis užsidirbo ketvirtą pražangą, kai nusistūmė varžovą puolime. Kamuolį perėmęs Arnas Butkevičius, likus pusantros minutės, dėjo į krepšį (57:52), tokiu pačiu galingu dėjimu atsakė serbas Vladimiras Lučičius. Paskutinę kėlinio minutę baudos metimu pradėjo M.Kuzminskas (59:54), o paskutinę sekundę, išprovokavęs pražangą, du baudos metimus pataikė V. Mičičius (59:56).

Ketvirtą kėlinį tritaškiu pradėjo Rokas Giedraitis (62:56), baudos metimą pataikė M.Gebenas (63:56).  Serbijos rinktinės aukštaūgis N.Jokičius pelnė 5 taškus be atsako (63:61). Iš po krepšio prametė D.Sabonis, kuris iškart kirto per rankas N.Jokičiui ir likus 6 min. užsidirbo penktą asmeninę pražangą. M.Kalnietis išmetinėdamas kamuolį iš užribio, metė jį varžovui į nugarą ir pelnė puikius taškus (65:61). Beveik dvi minutes, kėlinio viduryje, komandos nepelnė taškų. Likus 3 min. L.Lekavičius pataikė abu baudų metimus (67:61), o N.Bjelica atsakė tritaškiu (67:64). Likus 2 min. lietuviai suklydo puolime, o serbai greitos atakos metu mažino atsilikimą iki minimumo (67:66). Lietuvos rinktinė puolime turėjo net kelis bandymus, tačiau jie nesibaigė taškais, o serbai perėmė dar vieną vieną kamuolį ir N.Jokičius persvėrė rezultatą (67:68). Prasidėjus paskutinei minutei lietuviai dar kartą klydo, o N.Bjelica dėjo iš viršaus (67:70). M.Kalnietis prametė tritaškį. Likus 15 sek. Paulius Jankūnas privertė penktą kartą prasižengti N.Jokičių, o pats puolėjas pataikė 1 baudos metimą (68:70). Lietuvos rinktinė griebėsi pražangų taktikos, o serbai realizavo baudų metimus (68:72).

Lietuva: Marius Grigonis 18 (3/4 dvitaškiai, 3/5 tritaškiai, 3/4 baudos), Mindaugas Kuzminskas 12 (3 per.), Domantas Sabonis 8 (4/6 dvitaškiai), Lukas Lekavičius 7, Jonas Valančiūnas 5 (6 atk. kam., 2 blk.), Mantas Kalnietis 4 (10 rez. per.), Martin Geben 4 (3 blk.), Edgaras Ulanovas 4 (7 atk. kam., 5 rez. per.), Rokas Giedraitis 3, Arnas Butkevičius 2, Paulius Jankūnas 1, Žygimantas Janavičius ir Eimantas Bendžius nežaidė.

Serbija: Bogdan Bogdanovič 18, Nemanja Bjelica 15, Nikola Jokič 13, Vladimir Lučič 6, Boban Marjanovič 6, Vasilije Mičič 5, Stefan Jovič 4, Dragan Milosavljevič 3, Marko Gudurič 2.

Pražangos: 30 – 28.

Lietuvos ir Serbijos rinktinės jau pirmadienį susitiks antrą kartą, tačiau šįsyk rungtynės vyks Kaune, „Žalgirio“ arenoje.

Priminsime, kad Lietuvos ir Serbijos rinktinių rungtynės Kaune bus ypatingos ir tuo, kad tai – „Krepšinio namų“ paramos rungtynės. Visi, nusipirkę bilietus į minėtas rungtynes, prisidės prie „Krepšinio namų“ statybų, o tai yra prie Lietuvos krepšinio istorijos išsaugojimo ir puoselėjimo. Tai nebus įprastas muziejus, bet moderniausias, kupinas technologinių naujovių multifunkcinis centras su daugybe pažintinių ir pramoginių atrakcijų lankytojams.

Be to, tai bus vienintelės rungtynės Lietuvoje, kai kartu bus galima aikštėje pamatyti abu mūsų nacionalinės komandos NBA krepšininkus: Joną Valančiūną ir Domantą Sabonį.

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė taip pat vienoms rungtynėms pakeis savo aprangų dizainą, sugrįš 80metų į praeitį ir taip pagerbs savo pirmtakus – 1939 m. Europos čempionais Kaune tapusią Lietuvos rinktinę.

Būtent prieš 80 metų, gegužės 21-28 d., legendinėje Kauno sporto halėje, Lietuvos rinktinė antrą kartą iš eilės tapo stipriausia Europoje.

Savo ruožtu LKF visiems atvykusiems įteiks specialius auksinius bilietus. Bilietus, kurie taps padėkos simboliu, bus galima gauti tik rungtynių metu „Žalgirio arenoje“, o juose bus pavaizduoti ne tik „Krepšinio namų“ statiniai, tačiau ir trys ryškiausi visų laikų Lietuvos rinktinės vidurio puolėjai – Pranas Lubinas, Arvydas Sabonis ir J.Valančiūnas.

Bilietus į dviejų Europos krepšinio gigantų – Lietuvos ir Serbijos rungtynes – platina bei prisidėti prie „Krepšinio namų“ statybos kviečia bilietai.lt

„Krepšinio namai“ – multifunkcinis centras, kuriame bus moderniai ir šiuolaikiškai pateikiama Lietuvos krepšinio istorija, svarbiausi pasiekimai ir laimėjimai. Organizuojamos parodos, konferencijos, koncertai, E-sporto čempionatai. „Krepšinio namų“ statybos prasidėjo 2018 m. rudenį, šiuo metu jau kyla sienos. Kaip vyksta statybos galite gyvai stebėti ir daugiau apie projektą sužinoti čia: https://parama.krepsinionamai.lt/.