„Aisčių“ triumfas Alytuje

2009-01-12 19:01

Kauno „Aisčiai“ per LKF DnB NORD Didžiosios taurės turnyro ketvirtfinalio atsakomąsias rungtynes išvykoje 69:63 (21:18, 17:10, 12:14, 19:21) palaužė „Alytų“, atsirevanšavo už namie patirtą pralaimėjimą rezultatu 90:93 ir pateko į sausio 23-24 dienomis Panevėžyje vyksiančias finalo ketverto varžybas.

Turnyro pusfinalyje „Aisčiai“ susitiks su kitu Kauno klubu – „Žalgiriu“.

„Aisčiai“ jau rungtynių Alytuje pradžioje akivaizdžiai pademonstravo, kad pralaimėjimas namie neatšaldė jų ryžto. Kauniečiai mačą pradėjo spurtu 12:2, tačiau „Alytus“ atsitiesė ir kėlinį pralaimėjo juos iš dalies tenkinančiu 3 taškų skirtumu (18:21). Per pirmąsias 10 min. nesulaikomas buvo „Aisčių“ lyderis Donatas Motiejūnas, puolėjas pelnė 11 taškų.

Po pertraukėlės „Alytui“ pavyko pristabdyti „Aisčių“ aukštaūgį, bet atsirišo rankos kitiems kauniečiams, o šeimininkai beviltiškai įstrigo svečių gynyboje. Iki didžiosios pertraukos likus žaisti 2 min. „Aisčių“ persvara išaugo net iki 17 taškų (38:21). Tą akimirką antrojo kėlinio rezultatas buvo net 17:3 kauniečių naudai. Vis dėlto antrąjį kėlinį 7 taškais iš eilės užbaigė iki tol nieko negalėjęs padaryti „Alytaus“ lyderis Nerijus Varnelis ir komandos išėjo ilsėtis „Aisčiams“ pirmaujant 38:28.

Per trečią kėlinį aikštėje mažai kas pasikeitė, o per paskutiniąsias 10 minučių viskas trumpam buvo apsivertę aukštyn kojomis. Po Mindaugo Jaruševičiaus 2 tritaškių „Alytaus“ atsilikimas sumažėjo iki 3 taškų, o Modestas Šilalė įspūdingu dėjimu nupjovė kauniečių persvarą iki minimumo (50:51). Dar po kelių akimirkų Vilius Šumskis išlygino rezultatą (53:53). Atrodė, kad „Aisčiai“ palūžo, tačiau su tuo nesutiko patyręs kauniečių įžaidėjas Tomas Rinkevičius. Veteranas pataikė 2 tritaškius iš eilės ir sugrąžino savo komandai 6 taškų persvarą.

Likus žaisti 2 min. „Aisčiai“ vėl pirmavo 9 taškais (66:57), o į lemiamą šturmą „Alytų“ prikėlė dar kartą iš toli pataikęs tas pats M.Jaruševičius. Dvitaškį pridėjo N.Varnelis, o M.Jaruševičius vienu baudos metimu sumažino savo komandos deficitą iki 3 taškų. Iki mačo pabaigos tą akimirką buvo likę 38 sek. Alytiškiai sugebėjo neleisti kauniečiams perduoti kamuolį D.Motiejūnui ir paskutinę atakos akimirką iš toli buvo priverstas mesti Darius Gvezdauskas. Metimas buvo netaiklus, bet kamuolį atkovojo puikiai po krepšiais grūmęsis Tomas Masiulis ir D.Motiejūnas pelnė du taškus su varžovo pražanga. Likus žaisti 11 sek. aukštaūgis pataikė baudos metimą, o per atsakomąją ataką N.Varnelis prametė abu baudos metimus ir nugalėtojo klausimas buvo išspręstas.

„Alytus“: M. Jaruševičius 18 (tritaškiai 5/7), N. Varnelis 16 (baudos 0/6, 10 atk. kam.), V. Gabšys ir V. Šumskis – po 9.

„Aisčiai“: D. Motiejūnas 20 (dvitaškiai 7/12, tritaškiai 1/1, 8 atk. kam.), T. Rinkevičius 14 (tritaškiai 4/12), T. Masiulis 12 (dvitaškiai 6/6, 14 atk. kam.), D. Gvezdauskas 8 (tritaškiai 2/11).