Europos jaunių krepšinio čempionėms netrūko gėlių ir šiltų sveikinimų (foto)

2008-07-29 08:07

Pirmadienį į Vilnių sugrįžusios Europos čempionės Lietuvos jaunių (iki 18 metų) merginų krepšinio rinktinės oro uoste laukė didžiulės puokštės gėlių ir šilti sveikinimai.

Sekmadienį Slovakijoje pasibaigusio čempionato finale lietuvės 63:57 įveikė Rusijos krepšininkes ir pirmą kartą šalies istorijoje iškovojo Europos jaunių pirmenybių aukso medalius. Mūsiškės laimėjo visus aštuonis žaistus mačus.

"Žodžių nėra. Fantastika. Kai kalbėjome, kad 2011 metais Lietuvoje vyks Europos vyrų krepšinio čempionatas, svarstėme, ar galime 2013 metais rengti Europos moterų čempionatą. Dabar galiu pasakyti tvirtai, kad galime, nes šitos merginos po penkerių metų galės atstovauti Lietuvai Europos pirmenybėse", – Vilniaus oro uoste surengtoje spaudos konferencijoje džiaugėsi Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) prezidentas Vladas Garastas.

Kovinga komanda

Pagyrimų sunkiai dirbusioms ir iš visų jėgų kovojusioms savo auklėtinėms negailėjo ir rinktinės vyriausioji trenerė Ramunė Kumpienė.

"Atėjome ir nugalėjome. Mes nepralaimėjome nė vienų rungtynių ir visos tuo didžiuojamės. Šita komanda be galo kovinga, ji nepasiduoda jokiomis sąlygomis. Mes sunkiai dirbome, du mėnesius ruošėmės. Dėkoju komandai, kad ji kovojo, dirbo ir šiandien turime rezultatą", – kalbėjo Kumpienė. Pasak trenerės, krepšininkėms labai padėjo patirtis, įgyta žaidžiant Lietuvos moterų krepšinio lygoje (LMKL) ir Baltijos krepšinio lygoje (BWBL).

Kumpienės auklėtinės prieš dvejus metus Europos jaunučių (iki 16 metų) čempionate iškovojo bronzos medalius.

Linkėjo dar vieno aukso

1997 metais Lietuvos moterų krepšinio rinktinę iki Europos čempionių titulo nuvedęs Vydas Gedvilas linkėjo merginoms ateityje pakartoti šį pasiekimą.

"Esu labai laimingas ir jus puikiai suprantu, nes tą džiaugsmą, kuris apima jūsų kūnus ir sielas, man teko patirti. Jūs dabar nesuprantate, ką jūs padarėte, tik praėjus dešimčiai metų tą suprasite. Jūs aukso raidėmis įsirašėte į Lietuvos ir Europos krepšinio istoriją. Visada norėjau, kad moterų krepšinis Lietuvoje būtų taip pat gerbiamas kaip ir vyrų krepšinis. Jau buvau visiškai nusivylęs, bet jūs sugrąžinote tą optimizmą. Reikėjo dešimties metų, kad moterys sudrebintų Lietuvos krepšinio visuomenę. Jūs tai padarėte. Nepalikite krepšinio, nes jūs galite pakartoti suaugusių rinktinės pasiekimą", – kalbėjo Seimo vicepirmininkas.

Džiaugsmo ašaros

Lietuvos rinktinės kapitonė Aurimė Rinkevičiūtė buvo pripažinta naudingiausia Europos čempionato žaidėja. Finale į Rusijos rinktinės krepšį ji įmetė net 27 taškus. Europos čempionate 179 cm ūgio gynėja per rungtynes vidutiniškai pelnė po 20,1 taško, atkovojo po 8,5 ir perėmė po 2,5 kamuolio bei atliko po 4 rezultatyvius perdavimus.

"Mes visos dar netikime, kad laimėjome Europos čempionatą, ir nežinau, kada patikėsime. Po rungtynių visos verkėme, nes netikėjome, kad įvykdėme tai, ko visos troško, kam visą vasarą ruošėmės. Ir dabar, eidamos į oro uostą, sakėme: „Ei! Mes Europos čempionės!", – įspūdžiais dalijosi Lietuvos rinktinės lyderė.

"Šis čempionatas man buvo pats įspūdingiausias, nepamirštamas. Daug emocijų sukėlė kiekvienos rungtynės. Fiziškai sunkiausios buvo finalo rungtynės su Rusija, o psichologiškai – mačas su Slovakija. Tos rungtynės buvo labai įtemptos, salėje buvo pilna Slovakijos gerbėjų, bet nugalėjome", – pasakojo Rinkevičiūtė.

Pergale neabejojo

Naudingiausia Europos čempionato žaidėja, kurios varžovės nelepino švelniu elgesiu, tvirtino nė akimirkai nesuabejojusi lietuvių pergale lemiamose Senojo žemyno pirmenybių rungtynėse.

"Visas finalo rungtynes buvo labai sunku, tačiau kiekvieną minutę galvojome, kad galime laimėti, ir tikėjome, kad laimėsime. Aš tuo neabejojau. Kai varžovės aplygino rezultatą, žinojome, kad galbūt kitame kėlinyje padidinsime savo pranašumą, – sakė Rinkevičiūtė, kurios akį "puošė" pusfinalio mače su Prancūzijos komanda gauta mėlynė. – Mes labai palaikėme viena kitą. Jei kuri nors aikštėje padarydavo klaidą, stengdavomės ją ištaisyti. Būdavo, kad pabardavome, bet dažniausiai skatindavome viena kitą: viskas gerai, pataikysi, įmesi, atkovosi kamuolį. Manau, tai buvo didžiausias mūsų pranašumas".

Jaunoji krepšininkė poilsiui turės vos keturias dienas, o po to ji turėtų prisijungti prie Lietuvos moterų krepšinio rinktinės.

Europos čempionėmis tapusios lietuvės taip pat iškovojo kelialapį į 2009 metų pasaulio jaunių (iki 19 metų) pasaulio čempionatą, vyksiantį Tailande. Į planetos pirmenybes pateko 1-5 vietas Europos čempionate užėmusios komandos.