Iškilmingai sutiktos kurčiųjų rinktinės

2008-06-30 06:06

Laurų vainikai, kalnai gėlių ir aukščiausių Lietuvos krepšinio federacijos vadovų sveikinimai. Taip sekmadienio popietę Vilniaus oro uoste buvo sutiktos iš Europos kurčiųjų krepšinio čempionato Vokietijoje parskridusios vyrų ir moterų rinktinės.

Po šešiolikos metų Senojo žemyno čempionais tapusios vyrų rinktinės treneris Algimantas Šatas džiaugėsi, kad vyrų nesutrikdė Miha Zupano pavardė: "Už savo nugarų palikome daug šalių, kurios yra gerai žinomos Europos krepšinio žemėlapyje. Grupės susitikimai mums susiklostė gana lengvai, tačiau prasidėjus lemiamoms kovos pasidarė gerokai sunkiau. Gal mano komandos vaikinus iš ritmo šiek tiek išmušė Slovėnijos rinktinės žvaigždė M. Zupanas? Visgi pralaimėję slovėnams pirmąsias rungtynes, padarėme išvadas, sukoncentravome gynybą ir finalo mače šis Eurolygos žaidėjas pelnė vos 7 taškus".

"Džiaugiuosi, kad komandoje turėjau 9-10 lygiaverčių krepšininkų, kuriais galėjau pasitikėti. Tai – didelis privalumas komandai. Labai džiaugiuosi Roberto Puzino žaidimu, taip pat galiu padėkoti komandos kapitonui Justinui Navlickui. Visi vyrai stengėsi, už tai jie verti pagarbos. Visgi labiausiai reikia padėkoti komandos gydytojui, kuris negailėdamas savęs statė mus ant kojų. Juk mes šį sezoną sužaidėme net 67 rungtynes", – teigė A. Šatas.

Ne mažiau patenkintas buvo ir moterų rinktinės, kuri tapo Europos vicečempione, treneris Žilvinas Aleksandravičius: "Švedija tęsia savo dominavimą Europos čempionatuose. Nors šios komandos gretos gerokai išretėjusios, visgi likusios 7-8 krepšininkės dar išlaiko šią ekipą stipriausiųjų tarpe. Lietuvos rinktinė šį kartą nusileido labai mažai. Finalo dvikovos ketvirtajame kėlinyje mūsų deficitas tebuvo 4 taškai, tačiau šiek tiek pritrūko patirties".

"Tenka pastebėti, kad komandų lygis gerokai pakilo. Jei anksčiau buvo daugmaž aišku, jog Lietuva ir Švedija be medalių negrįš, dabar taip nebėra. Labai stiprios šiais metais buvo Graikijos ir Ukrainos ekipos, kitos komandos taip pat sustiprėjusios. Džiaugiuosi, kad iškovojome medalius. Merginos buvo tarsi viena šeima. Ši kartų kaita mūsų komandai yra į naudą ir ateityje mūsų laukia dar daug pergalių" – džiaugėsi Ž. Aleksandravičius.

Delegacijos vadovas Aleksas Jasiūnas dėkojo visiems susirinkusiems bei taip pat džiaugėsi puikiu rezultatu: "Žinojome, kad bus labai sunku. Slovėnijos komanda buvo kaip niekada stipri, ji turėjo Eurolygos žaidėją. Nors mūsų pasirengimo sąlygos buvo labai prastos, trūko lėšų, pasiekėme puikų rezultatą. Noriu padėkoti visiems sportininkams, Lietuvos krepšinio federacijai bei spaudos atstovams, kurie padėjote mums iškovoti šias pergales".

LKF generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas pažadėjo, jog rinktinių nariams bus įteiktos finansinės premijos.