Jaunių rinktinė palaužė Italijos krepšininkus

2008-07-26 19:07

Lietuvos jaunių (iki 18 metų) rinktinė tęsia sėkmingą pasirodymą Graikijoje vykstančiame Europos čempionate. Šeštadienį antrosiose B grupės rungtynėse be traumuoto Donato Motiejūno rungtyniavę lietuviai 76:73 (20:11, 17:26, 21:17, 18:19) palaužė Italijos ekipą, iškovojo antrąją pergalę iš eilės ir užsitikrino vietą kitame etape.

Lemiamą tritaškį iki susitikimo pabaigos likus dviems sekundėms pataikė įspūdingai šiose rungtynėse žaidęs Augustas Pečiukevičius.

Nors susitikimą dvitaškiu pradėjo Mantas Kadzevičius, italai į tai atsakė penkiais taškais be atsako ir išsiveržė į priekį (2:5). Lietuviai varžovus vijosi beveik šešias minutes, kol Evaldas Kairys dviem tiksliais baudų metimais pagaliau vėl išvedė lietuvius į priekį – 11:10. Likusią kėlinio dalį Lietuva laimėjo 10:1 ir po pirmo ketvirčio lietuviai priekyje – 20:11.

Antrojo kėlinio pradžioje lietuviai toliau dominavo aikštėje ir po Gilvydo Birutos dvitaškio sužaidus tris minutes jau turėjo keturiolikos taškų pranašumą – 28:14. Visgi netrukus trijų minučių atkarpa buvo pralaimėta 2:11 ir italai grėsmingai priartėjo 30:25. Lietuvių situacija nepagerėjo ir iki didžiosios pertraukos. Po dar vieno italų spurto mūsiškių persvara visiškai ištirpo ir įpusėjus susitikimui rezultatas lygus – 37:37.

Atkakli ir permaininga kova vyko ir trečiajame kėlinyje. Augusto Pečiukevičiaus ir Tautvydo Šležo pastangomis kėlinio viduryje lietuviam pavyko įgyti septynių taškų persvarą (50:43), tačiau italai vėl atsitiesė ir likus trims minutėms iki ketvirčio pabaigos komandas teskyrė vos du taškai – 53:51. Nors A.Pečiukevičius ir toliau sėkmingai rinko taškus, Italijos rinktinė neleido lietuviams atitolti. Po trijų kėlinių Lietuva priekyje keturių taškų persvara – 58:54.

Ketvirtajame kėlinyje lietuviai ir toliau vertė nervintis savo sirgalius. Nors kėlinio viduryje po A.Pečiukevičiaus metimo Lietuva dar pirmavo 66:58, netrukus italai laimėjo atkarpą 9:1 ir likus žaisti tris minutes rezultatas tapo lygus – 67:67. Likus žaisti 43 sekundes lietuvių deficitas siekė du taškus (71:73), tačiau A.Pečiukevičius dviem tiksliais baudų metimais atstatė pusiausvyrą – 73:73. Lemiamą tolimą metimą likus žaisti dvi sekundes pataikė tas pats A.Pečiukevičius. Lietuva šventė pergalę rezultatu 76:73.

Nugalėtojams 26 taškus pelnė Augustas Pečiukevičius, 22 – Tautvydas Šležas (14 atkovotų kamuolių), 9 – Giedrius Staniulis (9 atkovoti kamuoliai), 5 – Gilvydas Biruta, po 4 – Gediminas Bertašius ir Kristijonas Gaška, po 2 – Matas Sapiega, Evaldas Kairys ir Mantas Kadzevičius.

Italijos komandoje išsiskyrė Pasquale Paolisso (14 tšk.), Nicolo Melli (13 tšk.) bei Davidas Reginaldas Cournoohas (12 tšk.).

Kitose šios grupės rungtynėse Serbijos ekipa net 76:41 sutriuškino Estijos komandą, su kuria sekmadienį rungtyniaus lietuviai.