Lietuviai ispanų atakų viesulo nesustabdė

2008-07-24 20:07

Pasirengimą Pekino olimpinėms žaidynėms tęsianti Lietuvos rinktinė patyrė pirmąją nesėkmę po keturių pergalių prieš krepšinio nykštukes Baltarusiją, Islandiją ir Portugaliją. Ramūno Butauto auklėtiniai Ispanijos Orensės mieste 91:66 (22:20, 29:23, 20:12, 20:11) turėjo pripažinti pasaulio čempionų Ispanijos krepšininkų pranašumą.

Rungtynėse su ispanais Lietuvos rinktinei negalėjo padėti komandos kapitonas Ramūnas Šiškauskas. Nacionalinės komandos treneriai nusprendė peršalusio puolėjo sveikata nerizikuoti ir leisti jam pailsėti.

Pirmajame kėlinyje sėkmingai greitą ispanų puolimą stabdę lietuviai su problemomis susidūrė antrajame ketvirtyje. Tarsi viesulu Lietuvos rinktinės gynybą užgriuvę ispanai įpusėjus kėliniui spurtavo 11:0 ir atitrūko (43:31).

Nors trečiajame ketvirtyje pristabdę varžovų puolimo uraganą lietuviai priartėjo ir po Marijono Petravičiaus baudos metimo sumažino deficitą iki 6 taškų (54:60), netrukus ispanai atkuto. Aikštės šeimininkai pelnė 8 taškus be atsako, o dažnai Butauto keisti žaidėjai nespėjo prisitaikyti prie varžovų ir leido jiems įgyti 16 taškų (71:55) pranašumą.

Ketvirtajame kėlinyje Lietuvos rinktinės žaidimas visiškai pakriko, o Butautas į aikštę išleido iki tol joje nepasirodžiusius Marių Prekevičių ir Darjušą Lavrinovičių.

Penktadienį Lietuvos rinktinė kausis su olimpinės čempionės titulą ginančia Argentinos rinktine. Ji bus pirmoji Lietuvos rinktinės varžovė Pekino olimpinėse žaidynėse.