Lietuvos jaunės – Europos čempionės!

2008-07-27 17:07

Ramunė Kumpienė antrus metus iš eilės atvedė savo auklėtines iki Europos pirmenybių medalių. Prieš du metus Kumpienės treniruojamos šešiolikmetės iškovojo Europos pirmenybių bronzą, o šiemet auksu pasidabino aštuoniolikmetės.

Sekmadienį vakare Slovakijoje pasibaigusių Europos jaunių (gim. 1990 m. ir vėliau) merginų pirmenybių finale Lietuvos rinktinė 63:57 palaužė bendraamžes iš Rusijos ir pirmą kartą šalies istorijoje iškovojo aukso medalius.

Nuo susitikimo pradžios į priekį išsiveržusios lietuvaitės baigiantis pirmajam kėliniui po Aurimės Rinkevičiūtės šūvio iš toli pirmavo 22:11, o įpusėjus antrajam ketvirčiui po analogiško Marinos Solopovos metimo įgijo net 14 taškų (29:15) pranašumą.

Nors prieš pat didžiąją pertrauką rusės priartėjo iki minimumo (30:31), lietuvaitėms pavyko susigrąžinti saugesnį 5-8 taškų pranašumą ir išlaikyti jį iki susitikimo pabaigos.

Lietuvos rinktinę į Europos čempionių sostą atvedė 27 taškus surinkusi ir 8 kamuolius atkovojusi Rinkevičiūtė. Solopova prie auksinės pergalės pridėjo 15, Giedrė Paugaitė -11 taškų ir 12 atkovotų kamuolių, Eglės Šikšniūtės sąskaitoje – 6 taškai ir 7 atkovoti kamuoliai.