Lietuvos rinktinė įveikė olimpinius čempionus

2008-07-25 19:07

Pasirengimą Pekino olimpinėms žaidynėms tęsianti Lietuvos rinktinė Ispanijos Orensės mieste 94:75 (33:14, 23:12, 17:21, 21:28) įveikė olimpinius čempionus Argentinos krepšininkus.

Mačą su argentiniečiais galingai pradėję lietuviai pirmajame ketvirtyje rungtyniavo lyg iš natų. Po Simo Jasaičio ir Mariaus Prekevičiaus tritaškių lietuviai pirmavo 12:0, o pirmuosius taškus Argentinai tik ketvirtąją kėlinio minutę pelnė Andresas Nocioni.

Kėliniui baigiantis lietuviai spurtavo dar kartą ir po dviejų iš eilės Kšištofo Lavrinovičiaus tritaškių lietuviai ėmė triuškinti varžovus (31:12).

Antrajame ketvirtyje argentiniečių krachas tesėsi. Pamesdavę vieną kamuolį po kito jie suteikė lietuviams progas kontratakuoti ir dar labiau atitrūkti. Iki kėlinio pabaigos likus žaisti keturias minutes po K.Lavrinovičiaus dvitaškio lietuvių persvara šoktelėjo iki 23 taškų (43:20), o netrukus iš toli pataikęs Prekevičius padidino pranašumą dar trimis taškais (46:20).

Baigiantis ketvirčiui po Mindaugo Lukauskio baudų, Simo Jasaičio reido po krepšiu ir Prekevičiaus šūvio iš toli Lietuvos rinktinė padidino persvarą iki rekordinės – 30 taškų ribos (56:26).

Antroje mačo dalyje lietuviai buvo padidinę pranašumą iki 33 taškų, tačiau argentiniečiai sėkmingai išnaudojo kelias iš eilės tautiečių klaidas ir priartėjo iki 24 taškų (39:63).

Tačiau po Butauto minutės pertraukėlės Lietuvos rinktinės žaidimas grįžo į senas vėžes. Sėkmingai kėlinį baigę lietuviai susigrąžino triuškinamą persvarą.

Lietuvių žaidimas tarsi kortų namelis ėmė griūti ketvirtajame kėlinyje. Paskutiniajame mačo ketvirtyje trtaškiais aplaidžią Lietuvos rinktinės gynybą baudę argentiniečiai spurtavo 14:0 sumažino savo deficitą iki 13 taškų (62:75).

Vis dėlto lietuviai iniciatyvos iš savo rankų neišleido ir išlaikė dviženklę persvarą iki susitikimo pabaigos.