LKF vykdomojo komiteto posėdis: siūlymai dėl dvigubų licencijų ir komandų automatinio perėjimo

2019-03-12 16:03
Kaune įvyko LKF vykdomojo komiteto posėdis

Antradienį Kaune įvyko Lietuvos krepšinio federacijos Vykdomojo komiteto posėdis, kurio metu buvo patvirtintos kandidatūros į FIBA Europe valdybą ir komisijas, Lietuvos teisėjų bei komisarų kandidatūros FIBA 2019-2021 metų licencijavimo periodui. Susitikimo metu taip pat buvo patvirtina šių metų LKF metinės konferencijos darbotvarkė ir reglamentas bei balso teisę turinčių narių sąrašas.

LKF metinei konferencijai bus teikiamas siūlymas dėl krepšininkų, rungtyniaujančių dviejuose suaugusiųjų čempionatuose, amžiaus apribojimo iki 22 metų.

Lietuvos krepšinio lygos (LKL), Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) ir Regionų krepšinio lygos (RKL) klubai, iki LKF VK patvirtinto termino (turi būti patvirtintas iki einamųjų metų rugsėjo mėn. 1 d.):

  • gali įregistruoti vienu metu žaisti LKL ir NKL čempionatuose 5 (penkis) žaidėjus, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečiai, jaunesni nei 22 (dvidešimt dvejų) metų amžiaus, tačiau ne daugiau kaip 3 (trys) iš 5 (penkių) pagal šį punktą registruotų žaidėjų gali būti registruoti kiekvienose LKL ir NKL čempionato rungtynėse kiekvienoje iš rungtyniaujančių komandų.
  • gali įregistruoti vienu metu žaisti NKL ir RKL čempionatuose 5 (penkis) žaidėjus, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečiai, jaunesni nei 20 (dvidešimties) metų amžiaus, tačiau ne daugiau kaip 3 (trys) pagal šį punktą registruotų žaidėjų gali būti registruoti kiekvienose ir RKL čempionatų rungtynėse kiekvienoje iš rungtyniaujančių komandų.
  • gali įregistruoti vienu metu žaisti LKL ir RKL čempionatuose 5 (penkis) žaidėjus, kurie yra Lietuvos Respublikos piliečiai, jaunesni nei 22 (dvidešimt dvejų) metų amžiaus, tačiau ne daugiau kaip 3 (trys) iš 5 (penkių) pagal šį punktą registruotų žaidėjų gali būti registruoti kiekvienose LKL ir RKL čempionato rungtynėse kiekvienoje iš rungtyniaujančių komandų.

LKF metinei konferencijai taip pat bus teikiami du pasiūlymai dėl komandų automatinio perėjimo tarp krepšinio lygų tvarkos. Lietuvos krepšinio lygos (LKL) atstovai suformavo siūlymą, kad pasibaigus kiekvieno einamojo krepšinio sezono žemesnės krepšinio lygos čempionatui, 1-ąją vietą žemesnės krepšinio lygos čempionate iškovojusi komanda yra aukštesnės lygos dukterinė (dublerių) komanda, ji į aukštesnę lygą pakilti negali ir kitame sezone lieka rungtyniauti žemesnėje lygoje. Tokiu atveju, aukštesnėje lygoje paskutinę vietą užėmusi komanda, jeigu ji atitinka šios lygos keliamus reikalavimus, kitame sezone lieka rungtyniauti aukštesnės lygos čempionate.

Tuo metu Nacionalinės krepšinio lygos atstovai (NKL) pateikė pasiūlymą, kad jeigu pasibaigus kiekvieno einamojo krepšinio sezono žemesnės krepšinio lygos čempionatui, 1-ąją vietą žemesnės krepšinio lygos čempionate iškovojusi komanda yra aukštesnės lygos dukterinė (dublerių) komanda, ji į aukštesnę lygą pakilti negali. Tokiu atveju teisę pakilti į aukštesnę lygą turi sekanti po dublerių, tačiau ne žemiau nei prizinę (III vietą) užėmusi komanda, jei ji atitinka vadybinei-organizacinei struktūrai, sporto bazėms, biudžetui ir kitus aukštesnės lygos keliamus kriterijus (reikalavimus).

Sprendimas dėl komandų automatinio perėjimo tarp krepšinio lygų tvarkos bus priimtas per LKF metinę konferenciją balandžio mėnesį.

Susirinkimo metu taip pat buvo patvirtintos kandidatūros į FIBA Europe valdybą bei komisijas. Į valdybą bus siūloma LKF generalinio sekretoriaus-direktoriaus Mindaugo Špoko kandidatūra, į varžybų komisiją – Žydrūno Vilenčiko (vyrų rinktinės vadovas), finansų – Algimanto Stasio Anužio (LKF viceprezidentas), teisės – Remigijaus Milašiaus (LKL prezidentas), techninės – Kęstučio Pilipausko (LKF teisėjų asociacijos prezidentas), moterų – Linos Brazdeikytės (LKF moterų krepšinio projektų vadovė), o jaunimo – Justas Kalinauskas (LKF jaunimo rinktinės vadovas).

LKF metinė konferencija balandžio 23 dieną vyks Kaune.

Lietuvos teisėjų ir komisarų kandidatūros, kurios bus siūlomos FIBA 2019-2021 m. licencijavimo periodui

TeisėjaiKomisarai
Tomas JasevičiusRomualdas Brazauskas
Jurgis LaurinavičiusRasa Liuimienė
Gintaras VitkauskasAlgimantas Pavilonis
Vilius MačiulaitisKęstutis Pilipauskas
Gvidas GedvilasKęstutis Skerys
Mindaugas VečerskisVirgilijus Urbšys
Gintaras Mačiulis
Juozas Barkauskas
Andžej Urbanovič
Martynas Gudas
Aurimas Borusas
Indrė Balnionytė