Mirė buvęs FIBA generalinis sekretorius Borislavas Stankovičius

2020-03-20 13:03
Borislavas Stankovičius / Nuotrauka: Olimpia-Cedevita klubas

www.krepsinis.lt informacija

Eidamas 95-uosius metus, mirė Serbijos ir visos Europos krepšinio legenda Borislavas Stankovičius. B. Stankovičius XX a. viduryje pats buvo krepšininku, dirbo treneriu, o vėliau tapo vienu iš ryškiausių krepšinio funkcionierių šios sporto šakos istorijoje.

Labiausiai B. Stankovičius išgarsėjo kaip Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) generalinis sekretorius. Šias pareigas serbas ėjo nuo 1976 iki 2002 m. Būtent B. Stankovičius buvo vienas iš olimpinio krepšinio turnyro atgaivinimo inciatorių. 1992-aisiais jis labai stipriai prisidėjo prie to, kad JAV į Barselonos olimpines žaidynes atsiųstų iš NBA žaidėjų sudarytą ir kultine tapusią rinktinę.

Nuo tada NBA krepšininkai dalyvauja visose olimpiadose. Taip pat B. Stankovičius yra dirbęs tuometinės Jugoslavijos olimpiniame komitete, Tarptautiniame olimpiniame komitete. Už savo indėlį į krepšinio populiarinimą ir šios sporto šakos istoriją jis yra įtrauktas į FIBA Šlovės muziejų ir NBA Šlovės muziejų.

B. Stankovičius pagarbiai yra vadinamas „žmogumi, visiems laikams pakeitusiu krepšinį“. Su žmona jis užaugino dukrą, turi dvi anūkes ir du proanūkius.