„Nevėžio“ vyr. treneris D.Gale’as apie „Talentų kartos“ projektą: „Tai yra didžiulė dovana jaunimui“

2021-02-16 16:02
Trečioji „Talentų kartos“ projekto stovykla vyko Druskininkuose | Fotografas: D.Kerevičius

Prieš vyrų rinktinės stovyklą į dar vieną „burbulą“ rinkosi ir jaunieji talentai. Savaitgalį Druskininkuose vyko trečioji LKF projekto „Talentų karta“ stovykla, kurioje dalyvavo perspektyviausi Lietuvos jaunieji krepšininkai ir krepšininkės. Sportininkai ir treneriai gyveno bei sportavo „burbulo” sąlygomis, o prieš stovyklą turėjo pasidaryti COVID-19 testus ir turėti neigiamus atsakymus.

Šioje stovykloje treniruotės pirmą kartą vyko anglų kalba, nes su jaunaisiais krepšininkais savo žiniomis dalinosi Kėdainių „Nevėžio“ vyr. treneris Davidas Gale’as.

„Norėčiau padėkoti Lietuvos krepšinio federacijai, kad suteikė galimybę čia būti, kad galėjau dirbti su šiais vaikais ir pamatyti kaip programa yra sudarinėjama Lietuvoje, aš mėgaujuosi būdamas šioje šalyje, smagu pamatyti, kaip čia yra ugdomas jaunimas ir kaip iš jo išauga puikūs ateities žaidėjai. Esu labai dėkingas už tokią galimybę.

Aš manau, kad šioje stovykloje susirinko daug talentingų vaikų, kai kurie iš jų yra ypatingai talentingi, kai kurie talentingi kamuolio varyme, kiti individualiame judėjime, žaidimo skaityme, žaidime kartu. Keli vaikai žaidė su neįtikėtina energija. Vienas dalykas, kurį visi vaikai gali pagerinti yra tempo sumažinimas. Bet visas tempo sumažinimas ateina su laiku, kartais netgi profesionalūs žaidėjai turi sulėtinti savojo žaidimo tempą. Taigi, manau, tai yra dalykas ties kuriuo visi vaikai galėtų padirbėti. Reikėtų šiek tiek primažinti tempą ir tuomet žaidimas bus jų.

Šiandien mes daug dirbome ties gynyba, gynėmės nuo mus puolančiųjų, mokėmės specifinės technikos, taip pat dirbome ir su vakar pradėtais dalykais – judėjimu su kamuoliu, be kamuolio – mes mokėme vaikus skaityti žaidimą“, – puslapiui krepsinionamai.lt teigė „Nevėžio“ vyr. treneris.

„TALENTŲ KARTA“ MERGINŲ KOMANDOS SUDĖTIS

Vardas Pavardė Krepšinio mokykla
Karolina DrakšaitėKlaipėdos V.Knašiaus KM
Emilija Dapkūnaitė Marijampolės SC
Danielė Paunksnytė Plungės SRC
Gustė DziatkauskaitėKauno KA „Žalgiris“
Emilė JankūnaitėRadviliškio ŠSPC
Rosita RusovičiūtėMarijampolės SC
Justė MockevičiūtėKlaipėdos V.Knašiaus KM
Augustė KerulytėVilniaus KM
Gėla KačinskaitėŠiaulių KA „Saulė“
Akvilė BabraitytėKauno KA „Žalgiris“
Urtė ŠiaučiūnaitėPanevėžio SC
Emilija VaitkutėKlaipėdos V.Knašiaus KM
Rusnė UtkaitėVilniaus KM
Viktorija BreivėPalangos SC
DAUGIAU NUOTRAUKŲ

2020-2021 metų „Talentų kartos“ sezono metu planuojama surengti penkias stovyklas. Berniukų ir mergaičių rinktinių sezono gale laukia egzaminas – dalyvavimas U14 Baltijos taurės turnyre. Dar kitą sezoną šių rinktinių lauktų ir tarptautinis Ramūno Šiškausko turnyras.

„Talentų karta“ – ilgalaikis projektas, vykstantis jau šeštą kartą. Jis yra iš dalies finansuojamas „FIBA Youth Development Fund” (Jaunimo ugdymo fondo). Visi projekto dalyviai gauna sportines aprangas, jiems atliekami išsamūs fiziniai bei medicininiai tyrimai. Pagal juos specialistai sudaro individualias rekomendacijas, ką reikia tobulinti, kaip maitintis ir kokio režimo laikytis. Specialistai prižiūri jaunuosius krepšininkus ištisus metus.

„TALENTŲ KARTA“ VAIKINŲ KOMANDOS SUDĖTIS

Vardas Pavardė Krepšinio mokykla
Zigmas KeršisTartu Ülikool korvpallikool
Matas LiotisasKlaipėdos KM
Majus BulanovasKauno KA „Žalgiris”
Daniel LavrinovichVilniaus KM
Kajus MikalauskasKlaipėdos KM
Matas DeniušasSostinės KM
Jordanas JančiauskasKauno KM ,,Perkūnas"
Artūras ButajevasKlaipėdos V.Knašius KM
Edvinas PaulauskasVilniaus KM
Adomas PociusSostinės KM
Rokas NorutisŠiaulių KA ,,Saulė"
Tautvydas RudysKretingos SM
Arnas VaištarasPlungės SRC
Nikita ČikunovKlaipėdos V.Knašius KM
DAUGIAU NUOTRAUKŲ