„Nevėžis“ pribloškė šiauliečius

2009-01-09 19:01

Antrasis LKF DnB NORD Didžiosios taurės ketvirtfinalio mačas taip pat baigėsi 3 taškų skirtumu. Tik šį kartą laimėjo šeimininkai – Kėdainių „Nevėžis“ namie po dramatiškos kovos palaužė „Šiaulius“ 73:70 (13:17, 18:19, 14:17, 28:17) ir yra būtent 3 taškais arčiau finalo ketverto turnyro. Atsakomąsias rungtynes komandos žais sausio 15 dieną Šiauliuose.

Per rungtynes Kėdainiuose jų eigą beveik visą laiką kontroliavo svečiai. Po 3 kėlinių „Šiauliai“ pirmavo 53:45, bet „Nevėžis“ spurtavo 16:8 ir po Beno Veikalo tritaškio 36 min. rezultatas tapo lygus (61:61). Netrukus įsibėgėję kėdainiškiai pasiuntė „Šiaulius“ į nokdauną: po 5 Gintaro Leonavičiaus taškų ir dar vieno tolimo B.Veikalo tritaškio jau šeimininkų persvara išaugo iki 8 taškų – 69:61. Šiauliečiai atsakė Andriaus Šležo, Gintaro Kadžiulio ir Virginijaus Praškevičiaus tolimais metimais, tačiau „Nevėžis“ pergalės iš rankų nebepaleido.

„Nevėžis“: B.Veikalas 21 (tritaškiai 5/9), G.Leonavičius 15, V.Dabkus 11, Ž.Stankus7.
„Šiauliai“: V.Praškevičius 20 (tritaškiai 3/7, 8 atk. kam.), S.Kuzminskas 15, G.Vileita 11, M.Kuzminskas 9.

Po mačo „Nevėžio“ strategas Gintaras Leonavičius vyresnysis teigė suprantantis, kad Šiauliuose laimėti bus sunku, todėl ypatingai džiaugėsi sunkiai išplėšta pergale namie.

„Šiaulių“ vyriausiasis treneris Antanas Sireika tvirtino, kad pralaimėjimą lėmė vaikiškos klaidos, noras greitai įgyti persvarą. Šiaulietis teigė, kad pralaimėjimas 3 taškais nėra labai blogas rezultatas, tačiau apgailestavo dėl krepšininkus užpuolusių traumų. Dar 3 kėlinyje ant teisėjo kojos nesėkmingai užšokęs „Šiaulių“ įžaidėjas Gediminas Maceina susižeidė čiurną, o G.Kadžiuliui per susidūrimą aikštėje buvo prakirstas veidas. Tačiau G.Kadžiulis mačo pabaigoje grįžo į aikštę.