Panevėžyje startavo naujas mergaičių projekto „Ateik, išmok, pranok“ sezonas

2020-09-21 11:09
„Ateik, išmok, pranok“ treniruotė | Fotografė: I.Morkuckienė

Savaitgalį Panevėžyje startavo Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) projekto „Ateik, išmok, pranok“ sezonas. Jis skirtas U12 kategorijos mergaitėms.

Šio amžiaus krepšininkės dažnai būna „įmetamos“ prie vyresnių ir fiziškai stipresnių mergaičių, kas daro neigiamą įtaką jų pradinių įgūdžių formavimuisi. Šiuo projektu jaunosioms krepšininkėms yra skiriamas išskirtinis LKF trenerių dėmesys bei, bendradarbiaujant su mergaičių treneriais, nurodomos ugdymo gairės.

„Noriu pasidžiaugti itin gausiu būriu mergaičių, atvykusiu į pirmąją šio sezono projekto stovyklą. Visos stovyklos vietos buvo užimtos jau per kelias valandas po registracijos paskelbimo. Dėkoju Panevėžio sporto centro trenerei Ilonai Rimšienei, kuri priėmė stovyklą ir sudarė puikias sąlygas darbui bei kartu su savo komanda dalyvavo treniruotėse.

Nors ir noriai susirinkusi, stovykla įsilingavo sunkokai. Mergaitėms labai trūksta drausmės ir gebėjimo išgirsti kas sakoma. Jos labai mėgsta daryti tai, kas joms patinka ir nori kiekvieną pratimą atlikti taip, kaip joms patogiau, o ne taip, kaip reikia ir kaip reikalauja treneris. Šis projektas yra skirtas 2009 ir 2010 metais gimusioms mergaitėms. Tai amžiaus tarpsnis, kuriame jaunosioms krepšininkėms jau prasideda rimti dalykai krepšinio aikštelėje“, – sakė LKF moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė.

Šiuo projektu yra siekiama sudominti krepšiniu bei motyvuoti mergaites ir jų trenerius, įtraukti į krepšinį sportuojančių mergaičių tėvelius, užtikrinti nuoseklų ir kryptingą jaunųjų krepšininkių ugdymą bei užpildyti U12 kategorijos spragą, sudarant projektų seką. Taip pat susipažinti su mergaitėmis, patikrinti jų esamą techninio pasiruošimo lygį, tiek kamuolio valdymo, tiek kūno valdymo lygį bei atlikti pirminę atranką.

„Norime, kad mergaitės išmoktų ką nors naujo, žengtų mažą žingsnelį pirmyn. Todėl labai svarbu, kad atvykstančios į šio projekto stovyklą mergaitės ir jų tėveliai labai aiškiai suprastų išvardintus tikslus. Tai nėra sekmadieninė dienos stovykla vaikų užimtumui ir krepšinio federacijos treneriai nėra tokių stovyklų animatoriai. Labai tikiuosi, kad į kitą projekto stovyklą mergaitės susirinks nusiteikusios ne tik smagiai praleisti laiką, bet kartu ir sužinos, o gal net ir išmoks ką nors naujo. Nekantriai laukiu sekančių susitikimų“, – pridūrė Lina Brazdeikytė.

Kita projekto stovykla vyks spalio 10 dieną Šiauliuose.

Pirmosios projekto „Ateik, išmok, pranok“ stovyklos dalyvės:
Vardas PavardėKrepšinio mokyklaPirmoji trenerė
Ema MarkevičiūtėŠiaulių KAJ.Bertulienė
Agnetė JarmalytėVilniaus KMŠ.Valinskaitė
Adrija MasiulionytėVilniaus KMŠ.Valinskaitė
Meda LacitėVilniaus KMŠ.Valinskaitė
Evelina KačanaitėVilniaus KMŠ.Valinskaitė
Dovilė AdomavičiūtėUkmergės SCR.Troškienė
Liepa ZreckaitėUkmergės SCR.Troškienė
Barnadeta StundytėUkmergės SCR.Troškienė
Deimantė MickūnaitėUkmergės SCR.Troškienė
Guoda Kuliešaitė Ukmergės SCR.Troškienė
Danielė ZagorskaitėUkmergės SCR.Troškienė
Anetė SimonavičiūtėKlaipėdos V.Knašiaus KMD.Anužienė