Paskutinėmis sekundėmis pranašumą įrodę Sostinės KM I krepšininkai – „Pirmojo iššūkio“ čempionai

2019-05-11 19:05
Sostinės krepšinio mokyklos auklėtiniai buvo stipriausi U12 čempionate | Organizatorių nuotrauka

Klaipėdoje finišavo LIDL – MKL „Pirmojo iššūkio“ berniukų grupės kovos, po kurių komandos išsiaiškino galutines vietas turnyrinėje rikiuotėje.

Neįtikėtina drama

Didysis finalas pateisino savo vardą ir jame susitikusios Sostinės KM I – “#TRVLTM“ ir Klaipėdos KM ekipos žiūrovams padovanojo tikrą dramą.

Įnirtingoje kovoje pergalę paskutinėmis sekundėmis iškovojo vilniečiai – 58:57 (7:10, 17:14, 18:21, 16:12).

Visų rungtynių metu vyko kova taškas į tašką, tačiau ketvirtojo kėlinio pradžioje šeimininkams pavyko atitrūkti – 51:43.

Sostinės ekipa nepasidavė ir, likus šiek tiek mažiau nei dviems minutėms iki mačo pabaigos, Jegoras Milovanovas sumažino Tomo Urbelionio auklėtinių atsilikimą iki minimumo – 55:56.

Tikra drama vyko paskutinėmis mačo sekundėmis: tas pats J. Milovanovas persvėrė dvikovos rezultatą (57:56), o po Adomo Pociaus baudos metimo vilniečiai turėjo dviejų taškų pranašumą – 58:56.

Vis dėlto klaipėdiečiai turėjo 10 sekundžių laiko išsigelbėjimui ir buvo arti to, kad per dvi dienas išplėštų antrą pratęsimą iš eilės: Tadas Augustauskas paskutinę sekundę išprovokavo varžovų pražangą bei realizavo pirmąjį baudos metimą, tačiau antrasis skriejo pro šalį ir sostinės ekipa šventė pergalę – 58:57.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs A. Pocius pelnė 18 taškų. Krepšininkas taip pat atkovojo 10 kamuolių, tačiau 5 sykius suklydo.

Andriaus Majauskio auklėtinius į priekį vedė Matas Liotisas – 13 taškų ir 15 atkovotų kamuolių.

Klaipėdos KM: K. Mikalauskas 14 (5/6 dvit.), M. Liotisas 13 (6/19 dvit., 15 atk. kam.), K. Gliožys 8 (1/9 dvit.).

Sostinės KM I: A. Pocius 18 (8/12 baud., 10 atk. kam., 5 kld.), J. Milovanovas 12 (4/15 dvit., 9 atk. kam.), D. Buika 11 (15 atk. kam., 7 rez. perd.).

Kauniečiai iškovojo bronzą

Kovoje dėl 3-iosios vietos Kauno KM Perkūnas krepšininkai 68:62 (23:13, 15:12, 13:19, 17:18) įveikė šeimininkų Klaipėdos V. Knašiaus KM I ekipą ir iškovojo bronzos medalius.

Kauniečiai jau pirmajame kėlinyje susikrovė dviženklę persvarą (23:13), o įpusėjus dvikovai KM Perkūno jaunuoliai užtikrintai pirmavo – 38:25.

Vis dėlto šeimininkai nepasidavė ir 36-ąją minutę juos nuo kauniečių skyrė vos vienas tikslus metimas – 56:59.

Likus 17-ai sekundžių iki dvikovos pabaigos, Justas Švaras smeigė tolimą metimą, tačiau Dominyko Grunkio ranka prie baudos metimų linijos nesudrebėjo ir Modesto Bižiaus auklėtiniai šventė pergalę – 68:62.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidęs D. Grunkis pelnė 20 taškų.

Galingą dvigubą dublį kauniečiams surinko Kajus Gerdžiūnas – 14 taškų ir 21 atkovotas kamuolys.

Tarp Viliaus Stanišausko auklėtinių išsiskyrė 21 tašką pelnęs Nikita Čikunovas. Krepšininkas taip pat atkovojo 11 kamuolių bei atliko 5 rezultatyvius perdavimus.

Knašiaus KM I: N. Čikunovas 21 (2/12 trit., 9/10 baud., 11 atk. kam., 5 rez. perd.), S. Šarakauskas 11 (8 atk. kam.).

KM Perkūnas: D. Grunkis 20 (3/11 dvit., 3/12 trit., 5 kld.), J. Vyšniauskas 15 (8 atk. kam.), K. Gerdžiūnas 14 (21 atk. kam.), M. Barzdaitis 10.