Po įnirtingų kovų paaiškėjo „NIKE Vikruolių taurės“ pusfinalių dalyvės

2019-12-16 14:12
Fotografas: Linas Žemgulis

Savaitgalį Kaune finišavo pirmasis „NIKE Vikruolių taurės“ etapas – regioniniai finalai. Po jų paaiškėjo 16-a komandų, kurios kovo mėnesį varžysis dviejuose pusfinaliuose. Burtų traukimo rezultatai bus paskelbti šią savaitę.

Geriausiai pirmajame regiono Marijampolėje pasirodė aikštelės šeimininkės – Marijampolės žaidimo ir sporto mokyklos auklėtinės (treneriai K.Kliuchinikie ir S.Žaliabarštis). Antrą ir trečią vietas užėmė Alytaus sporto ir rekreacijos centro mergaitės (trenerė I.Špiegienė). Į kitą etapą pateko ir ketvirtoje vietoje likusios Kauno KM „Žalgiris“ auklėtinės (trenerė R.Gotautė).

Antrajame regiono finale pirmą vietą iškovojo Gargždų krepšininkės (treneris J.Bražas). Antrą vietą užėmė Telšių sporto centro komanda (trenerė V.Antanavičienė), trečią – Plungės sporto centro sportininkės (trenerė E.Lapienė). Į pusfinalį pateko ir ketvirtą vietą iškovojusios Akmenės gimnazijos moksleivės (treneris S.Momkauskas).

Trečiajame regiono finale Panevėžyje geriausiai pasirodė Ukmergės sporto centro krepšininkės (trenerė R.Troškienė). Antrą vietą iškovojo Šiaulių KA „Saulės“ krepšininkės (trenerė J.Bertulienė), trečią – Panevėžio KKSC sportininkės (trenerė E.Lapienė). Į pusfinalį pateko ir ketvirtą vietą iškovojo dar viena Šiaulių KA „Saulė“ komanda (trenerė J.Bertulienė).

Krepšinio mokykloje „Žalgiris“ vykusiose varžybose geriausiai pasirodė Vilniaus „Stirniukų“ komanda (trenerė Š.Valinskaitė), antroji vieta atiteko Kauno „Saulučių“ merginoms (trenerė E.Gibavičiūtė), o trečią vietą užėmė Vilniaus „Liūtukių“ komanda (trenerė Š.Valinskaitė). Į pusfinalį pateko ir ketvirtą vietą iškovojo Vilniaus „Laputės“ (trenerė Š.Valinskaitė).

„Puikus stiprių emocijų, ryškių įspūdžių ir naujos patirties užtaisas mūsų jauniausioms krepšininkėms. Neapsakomai smagu matyti šitiek mergyčių plačiomis šypsenomis ir su krepšinio kamuoliu rankose. Jų jaudulys prieš startą, per kraštus besiliejantis džiaugsmas nugalėjus ir nuoširdžios ašaros pralaimėjus yra puikiausia Kalėdinė dovana. Nes krepšinis ir yra visa tai – jaudulys, ašaros, džiaugsmas ir pasididžiavimas. Neapsakomai smagu stebėti kaip susikaupusios mergytės įveikinėja kliūtis ir kaip nuoširdžiai įsijaučia į kiekvieną žaidimą“, – sakė LKF moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė.

„NIKE Vikruolių taurės“ pusfinalio dalyvės:

Eil. nrKomandaTrenerėMokykla
1.TigriukėsK.Kliuchnikie ir S.Žaliabarštis Marijampolės ŽSM
2.LiūtukėsI.ŠpėgienėAlytaus SRC
3.SaulutėsI.ŠpėgienėAlytaus SRC
4.KačiukaiR. GotautėKauno KM „Žalgiris“
5.LiūtukėsJ. BražasGargždai
6.SaulutėsS. MomkauskasAkmenės gimnazija
7.LaputėsV. AntanavičienėTelšių SC
8.StirniukėsE. LapienėPlungės SC
9.SaulutėsR. TrožkienėUkmergės SC
10.StirniukėsJ. BertulienėŠiaulių KA „Saulė“
11.RamunėlėsI.RimšienėPanevėžio KKSC
12.LiūtukėsJ. BerulienėŠiaulių KA „Saulė“
13.StirniukėsŠ. ValinskaitėVilniaus KM
14.SaulutėsE. GibavičiūtėKauno KM „Žalgiris“
15.LiūtukėsŠ. ValinskaitėVilniaus KM
16.LaputėsŠ. ValinskaitėVilniaus KM

Taurės varžybų dalyvės rungiasi žaisdamos judriuosius žaidimus, bei atlikdamos tam tikras užduotis. Už kiekvieną laimėtą žaidimą ir tiksliausiai atliktą užduotį komanda gaus po tašką. Daugiausiai taškų surinkusi komanda bus skelbiama etapo nugalėtoja.

Pagrindinis šio projekto tikslas – skatinti bei motyvuoti mergaites rinktis krepšinį, sudominti ir įtraukti tėvelius, mokyklas ir sporto bendruomenę. Vienas iš svarbiausių tikslų – populiarinti moterų krepšinį. Projektą kartu su Lietuvos krepšinio federacija taip pat dalinai finansuoja FIBA Europe „Youth Development Fund“. Projekto ambasadore tapo buvusi krepšininkė Dalia Belickaitė, kuri šiuo metu aktyviai dalyvauja įvairiuose projektuose, veda TV sporto laidas.