Šiltas susitikimas Kaišiadoryse

2009-01-06 17:01

Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) generalinis sekretorius Mindaugas Balčiūnas, pirmasis Ramūno Šiškausko treneris Jonas Žižliauskas ir Kauno „Aisčių“ puolėjas Donatas Motiejūnas šiandien apsilankė Kaišiadorių vaikų dienos centre ir susitiko su jo auklėtiniais bei Kaišiadorių socialinių paslaugų centre laisvalaikį leidžiančiais neįgaliaisiais.

Vizito priežastimi tapo iš Kaišiadorių kilusio R.Šiškausko pergalė Lietuvos geriausio 2008 metų krepšininko rinkimuose. R.Šiškauską geriausiu išrinko trumposiomis SMS žinutėmis balsavę krepšinio gerbėjai, o LKF skyrė Kaišiadorių vaikų dienos centrui 1000 litų vertės krepšinio inventoriaus. 

Svečiai padovanojo kaišiadoriškiams krepšinio kamuolių ir aprangų, taip pat žurnalų apie populiariausią Lietuvoje sporto šaką, krepšininkų kortelių. D.Motiejūnas papasakojo šeimininkams apie savo karjerą nuo pirmųjų dienų, kai dar lankė plaukimo treniruotes, o J.Žižliauskas priminė R.Šiškausko karjeros pradžią. 

„Ėjome per mokyklas, panašias į šią įstaigas ir ieškojome krepšinį galinčių žaisti vaikų. Pakvietėme ir Ramūną su draugu. Aš pats iki šiol žaidžiu krepšinį su veteranais. Per treniruotę pasirinkau dengti Ramūną, maniau, kad vaiką prižiūrėti sunku nebus. Nebuvau iš lėtųjų, bet Ramūnas, gavęs kamuolį, labai greitai paliko mane už nugaros. Po to pradėjome važinėti po Lietuvą, jį pastebėjo rimti specialistai. Atvažiavo Šarūnas Sakalauskas ir pakvietė Ramūną į Vilniaus „Sakalus“. Mums Vilniaus klubas tada dar perleido veteraną Valdą Liegų“, – prisiminė pirmasis R.Šiškausko treneris. 

J.Žižliauskas pažymėjo, kad R.Šiškauskas rimčiau sportuoti pradėjo tik 7 klasėje. Tai puikus pavyzdys, kad pradėti sportuoti niekada nevėlu. 

Po svečių pasisakymų kaišiadoriškiai tiesiog užvertė klausimais D.Motiejūną. Vaikus domino krepšininko dienotvarkė, kurioje kasdien po 4 valandas skiriama sportui, batų dydis (50,5) ir jų įsigijimo būdai, prisiminimai apie rezultatyviausias rungtynes ir net tai, kiek dar metų puolėjas ketina žaisti krepšinį.

D.Motiejūnas kaišiadoriškiams papasakojo, kad vasarą sulaukė ne vieno garsaus užsienio klubo pasiūlymo, tačiau nusprendė likti namie, nes čia gali žaisti daugiau ir baigti mokyklą. 

„Mokslai yra labai svarbūs. Dauguma mano, kad sportininkai yra „tūpi“. Pasitaiko visokių, tačiau taip tikrai neturi būti, mokytis yra svarbu. Krepšinį gali žaisti iki 40 metų, o kas po to? Baigęs mokyklą ketinu studijuoti verslo vadybą. Jei pavyks žaidžiant krepšinį kažką užsidirbti, norėčiau pradėti savo verslą, investuoti. Reikia įgyti atitinkamų žinių“, – pasakojo „Aisčių“ puolėjas.

LKF generalinis sekretorius M.Balčiūnas pakvietė kaišiadoriškius sausio 23-24 dienomis atvykti į Panevėžį stebėti LKF DnB NORD Didžiosios taurės turnyro finalo ketverto varžybų ir pažadėjo vėl apsilankyti vasarą bei išmėginti jėgas su vaikais lauko krepšinio aikštelėje.