Suomijos rinktinės vyr. treneris: „Hanno Mottola labai užsivedęs”

2008-07-22 09:07

Šį sekmadienį vyks Lietuvos vyrų krepšinio rinktinės palydėtuvės į Pekino olimpines žaidynes. Iki tol įveikę Baltarusijos ir Islandijos ekipas bei dalyvavę turnyre Ispanijoje, paskutiniame kontroliniame mače tėvynėje lietuviai susikaus su Suomijos krepšininkais.

Iš ketvirtadienį į Lietuvą atvykstančios Suomijos rinktinės mūsų sirgaliams geriausiai turėtų būti žinomi Kauno "Žalgiryje" rungtyniavęs puolėjas Hanno Mottola ir Maskvos srities "Chimki" žaidžiantis įžaidėjas Teemu Rannikko.

Nors Henriko Dettmanno vadovaujama komanda ir negali kol kas pasigirti skambiomis pergalėmis, tačiau patyręs krepšinio specialistas neabejoja atkaklia kova sekmadienio rungtynėse. Prieš treniruodamas Suomijos rinktinę Henrikas Dettmannas šešerius metus (1997-2002) vadovavo Vokietijos nacionalinei rinktinei, su kuria 2002-aisiais iškovojo paaulio čempionato bronzos medalius.

– Kokia šiandien yra Suomijos krepšinio rinktinė?

– Esame jauni, smalsūs ir siekiantys sužinoti savo žaidimo lygį Europos krepšinio kontekste. Be abejo, negalime pasigirti tokia sudėtimi, kokią turi Lietuva. Tačiau dabartinės sudėties komandą galėčiau pavadinti stipriausia nuo 2004 metų kuomet pradėjau dirbti su Suomijos rinktine.

– Kokios stipriosios Jūsų komandos pusės?

– Manau, kad esame gana judrūs. Tai vienas mūsų komandos privalumų. Nesame itin aukšta komanda, todėl turime daugiau judėti, vienas kitam padėti. Tai ir stengiamės atlikti aikštelėje.

– Ar atlikote Lietuvos rinktinės žvalgybą? Ką pavyko sužinoti?

– (juokiasi) na visi žino, kad Lietuvos rinktinė yra viena pajėgiausių pasaulyje, puikiai sukomplektuota ir neturinti silpnų pusių. Apskritai man Lietuvos krepšinis visuomet būdavo pavyzdinio krepšinio modeliu. Mano manymu, krepšinis ir turi būti žaidžiamas taip, kaip jį žaidžia lietuviai. Visuomet jutau didžiulę pagarbą jūsų krepšinio mokyklai.Suomijos rinktinės vyr. treneris Henrikas Dettmannas

– Ar galėtumėt, neišduodamas per daug taktinių niuansų, papasakoti, kaip žadate žaisti sekmadienio rungtynėse?

– Privalome žaisti savo žaidimą ir turime būti agresyvūs gynyboje. Mums bus ypač svarbus metimų taiklumas. Kadangi nesame aukšta komanda, turim greitai ir iki galo įžaisti kamuolį, kad susikurtume progų metimams.
Šiemet treniruočių stovyklą pradėjome gerokai anksčiau nei įprasta tam, kad kuo geriau pasirengtume dvikovai su Lietuva.

– Vienas rinktinės lyderių Hanno Mottola yra rungtyniavęs Lietuvos komandoje. Kiek svarbus jo žaidimas?

– Praeityje jis buvo lemiamas žaidėjas, nuo kurio priklausydavo absoliučiai viskas: ar mes laimėsime, ar pralaimėsime. Aplink Hanno buvo konstruojamas visas rinktinės žaidimas.
Šiandien komandoje yra kur kas daugiau lygiaverčių žaidėjų ir mūsų sudėtis lygesnė. Be abejo, Mottola išlieka mums ne mažiau svarbus, tačiau turint daugiau pajėgių žaidėjų rungtyniauti lengviau.
Hanno Mottola puikiai supranta krepšinį ir aš žinau, kad rungtynėms su Lietuva jis yra labai užsivedęs. Jaunesniems komandos žaidėjams jis nuolat pasakoja apie Lietuvos krepšinį ir visiems sako, kad jeigu jūs norite patirti tikrą krepšinį, privalote atvykti į Lietuvą. Sekmadienį mums bus labai svarbus sėkmingas Mottolos žaidimas.

– Lietuvos sirgaliai džiaugiasi rinktinės pergalėmis, tačiau sekmadienį nori išvysti ir atkaklias rungtynes. Ar galėtumėt jiems pažadėti Lietuvos rinktinės pergalę po pratęsimo?

– Tai būtų puiku! Viena tikrai galiu pažadėti – mes kovosime iki galo.