,

Paaiškėjo šio sezono „Talentų kartos“ projekto dalyviai

2019-09-23 15:09
Fotodiena.lt

Šeštus gyvavimo metus skaičiuojantis projektas „Talentų karta“, šį sezoną vėl sukvietė talentingiausius šalies krepšininkus į treniruotes. Savaitgalį Kaune vyko šio sezono atranka, kurioje dalyvavo būrys perspektyviausių jaunųjų krepšininkų ir krepšininkių, kurie siekė patekti į pagrindinę komandą.

„Į atranką iš visos Lietuvos atvyko kviestos mergaitės. Labai smagu, kad šiemet mergaites atlydėjo gausus tėvelių ir giminaičių būrys. Šeimos palaikymas bei supratimas mergaitėms ir jų treneriams yra itin svarbus – stovyklų, turnyrų, užduodamų namų darbų ritmas bus tikrai pašėlęs, bet tikiu, kad mergaitės yra pasiruošusios tokiam išbandymui. Taip pat džiaugiuosi, kad merginų trenere šiemet bus Utenos komandai vadovaujanti Eglė Žygelytė, kuri nestokoja energijos ir entuziazmo“, – sakė LKF moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė.

„Talentų karta“ projekto merginų komanda

Vardas, pavardėMokykla
Eva PernavaitėUtenos DSC
Gelija BartaškaitėUtenos DSC
Brigita RimkevičiūtėŠiaulių KA „Saulė“
Miglė KisarauskaitėKauno KM „Žalgiris“
Erika BudajevaKlaipėdos V. Knašiaus KM
Eglė KisarauskaitėKauno KM „Žalgiris“
Gabija StrolytėKupiškio KKSC
Urtė RatavičiūtėVilniaus KM
Austėja RauckytėPanevėžio KKSC
Sintija AukštikalnytėBiržų SC
Viltautė AdomaitytėVilniaus KM
Erika KraujelisKlaipėdos V. Knašiaus KM
REZERVINĖS
Karina BudajevaKlaipėdos V. Knašiaus KM
Arminta PetraitytėUtenos DSC
Augustė ŠukevičiūtėKauno KM „Žalgiris“
Gabija JokubonytėPanevėžio KKSC
Gintarė Buškevičiūtė„Hogsbo Basket“, Švedija
Saulė PauplytėVilniaus KM
Urtė Steponėnaitė Utenos DSC
Miglė BražinskaitėAlytaus SRC

Projekto dalyvius stebėjo ir vertino treneriai: Rokas Kondratavičius, Simas Juraitis, Jurgita Štreimikytė-Virbickienė, Vilius Stanišauskas, Giedrius Gustas, Mantas Šernius, Tadas Stankevičius, Giedrius Žibėnas, Laimonas Eglinskas, Lina Brazdeiytė ir Rolandas Radvila.

„Vaikinų atranka vyko labai sklandžiai ir svarbiausiai be traumų. Labai gaila, kad atrankoje negalėjo dalyvauti Mantas Kočanas, kuris šiuo metu gydosi rankos traumą. Tačiau būtent Mantui ir turime gerą naujieną, kad būtent jis vienintelis be atrankos pateko į projektą. Kitas įdomus aspektas, kad tik vos vienas žaidėjas buvo paminėtas visų trenerių, o tai reiškia nuomonių išsiskyrimą. Žaidėjai labai panašūs pagal lygį ir kaip treneriai sako, reiktų su jais padirbėti keletą dienų iš eilės, savo favoritams įvardinti.

Ši karta pasižymi iš tiesų didele sklaida ir tai rodo, jog per pusę metų gali labai stipriai daug kas pasikeisti – kuriais tikima, gali apleisti savo pozicijas, o kurie nepateko į dvylikutą ar net nebuvo pašaukti į atranką, gali padaryti labai didelę pažangą ir tapti labai pastebimais.

Suprantame, kad visiems geri nebūsime ir visų pasikviesti tikrai neturime galimybių, bet iš karto galiu pasakyti, jog nei iš vieno neatimame krepšinio, tik vienam kitam žaidėjui ieškome galimybių padėti labiau tobulėti ir tai perduoti savo komandos draugams. Tad linkime stipresniems neužriesti nosių ir nesijausti daug pasiekusiais, o kitiems labai linkėtume „įkąsti“ tiems stipresniems ir tikimės, jog jų sportinis pyktis taip pat buvo užgautas“, – teigė LKF jaunimo rinktinių vyr. treneris Rolandas Radvila.

„Talentų karta“ projekto vaikinų komanda

Vardas, pavardėMokykla
Tauras KarabinasRaseinių KKSC
Dominykas NeverbickasSostinės KM
Petras PadegimasKauno KM „Žalgiris“
Adomas StančikasAlytaus SRC
Deividas ŽukauskasŠiaulių KA „Saulė“
Tomas ZelenskijKlaipėdos KM
Kristupas LeščiauskasKlaipėdos V. Knašiaus KM
Aleksas BieliauskasKauno KM „Žalgiris“
Danas KazakevičiusSostinės KM
Rokas Antanas ČivilisPlungės SRC
Joris KačinskasŠiaulių KA „Saulė“
Mantas KočanasKauno KM „Žalgiris“
REZERVINIAI
Justas ŽiubrysPalangos SC
Robertas VeličkoVilniaus KM
Vytautas ŽygasKauno KM „Žalgiris“
Ernest MatulevičSostinės KM
Erikas VansevičiusVilniaus KM
Kasparas ŠumskisVilniaus KM
Nedas CholevinskasBC „Baltic Stars“, Didžioji Britanija
Mykolas Mačiulis Sostinės KM
Emilis BaltrimavičiusTornado KM

Projekto metu bus surengtos penkios stovyklos įvairiuose Lietuvos miestuose, merginų rinktinė dalyvaus EYBL čempionate, o vaikinų komanda varžysis įvairiuose turnyruose. Tradiciškai projektą vainikuos birželio mėnesį vyksiantis tarptautinis Ramūno Šiškausko vardo turnyras.

„Talentų karta“ – ilgalaikis projektas. Visi projekto dalyviai gauna sportines aprangas, atliekami išsamūs jų fiziniai bei medicininiai tyrimai. Pagal juos specialistai sudaro individualias rekomendacijas, ką reikia tobulinti, kaip maitintis ir kokio režimo laikytis. Specialistai prižiūri jaunuosius krepšininkus ištisus metus. Projektą iš dalies finansuoja FIBA jaunimo plėtros fondas.

Pirmoji šio sezono stovykla spalio 11-13 dienomis vyks Anykščiuose.