,

Lietuvos rinktinė pralaimėjo Italijai ir patyrė pirmąją nesėkmę pasaulio čempionato atrankoje

2018-11-29 23:11
Lietuviai patyrė pirmąjį pralaimėjimą | Nuotrauka: FIBA.com

Lietuvos vyrų krepšinio rinktinė 2019 metų pasaulio čempionato atrankos turnyro antrojo etapo J grupėje devintojo turo rungtynes ketvirtadienį išvykoje Brešos mieste žaidė su Italijos nacionaline komanda, pralaimėjo varžovams rezultatu 65:70 (24:20, 11:22, 18:11, 12:17) ir patyrė pirmąją nesėkmę atrankos cikle.

Lietuviai sėkmingai žaidė pirmuosius pusantro kėlinio ir tris kartus buvo įgiję 5 taškų persvarą (21:16, 24:19 ir 31:26). Deja, tada mūsiškiai įkrito į duobę, pralaimėjo atkarpą 0:10 (31:36) ir netrukus jau patys atsiliko nuo varžovų 7 taškais (35:42). Trečiajame kėlinyje Lietuvos rinktinei senbuvių Manto Kalniečio, Renaldo Seibučio ir Jono Mačiulio pastangomis pavyko net tik išlyginti, bet ir persverti rezultatą (53:51). Tačiau italų spurtas 7:0 lemiamojo ketvirčio pradžioje ir lietuvių taškų badas, trukęs net 5 šio kėlinio min., apsunkino Lietuvos rinktinės padėtį ir lėmė pirmąjį pralaimėjimą atrankoje.

Rungtynių eiga

Lietuvos rinktinės starto penketas M. Kalnietis, R. Seibutis, J. Mačiulis, Eimantas Bendžius ir Martynas Echodas rungtynes pradėjo gana sėkmingai ir pirmavo 4:2. E. Bendžius pataikė tritaškį (7:5), o M. Echodas dėjimu sudrebino varžovų krepšį (9:7). Priešininkai po mūsiškio netaiklaus baudos metimo pažeidė taisykles ir įrašė dar du taškus lietuviams (11:9). Kėlinio viduryje vyko lygi kova (11:11, 13:11, 13:13). Lietuvos rinktinei nežymiai atsilikus (13:15), Dainius Adomaitis paprašė minutės pertraukėlės. Po jos M. Kalnietis šovė iš toli, o J. Mačiulis galingai sugrūdo kamuolį į krepšį (18:15). Mindaugas Girdžiūnas ir Rokas Giedraitis tritaškiais pratęsė sėkmingą atkarpą (24:19). Po pirmųjų 10 min. žaidimo Lietuva pirmavo – 24:20.

Antrasis ketvirtis prasidėjo italų taškais (24:22), bet Edgaras Želionis atsakė tuo pačiu (26:22). 13-ąją min. Italijos rinktinė išlygino rezultatą (26:26). Adas Juškevičius ir R.Giedraitis (2+3 tšk.) sugrąžino iniciatyvą lietuviams (31:26). Tada lietuviai įkrito į žaidybinę duobę. Luca Vitali (3 tšk.) ir Awudu Abassas (7 tšk. iš eilės) pasinaudojo mūsiškių klaidomis ir leido italams pabėgti (31:36, atkarpa – 0:10). E. Bendžius baudomis ir R. Seibutis individualiais veiksmais priartino svečius (35:36). Bet Lietuvos rinktinė nesėkmingai sužaidė kėlinio pabaigą ir po 20 min. kovos turėjo jau 7 taškų deficitą – 35:42. Aikštės šeimininkai per lengvai rinko kamuolius po Lietuvos rinktinės krepšiu (2-12).

Trečiasis kėlinys prasidėjo J. Mačiulio taškais (37:42). Jo pastangomis Lietuvos ekipa vijosi varžovus (41:44), bet L.Vitali pataikė iš toli (41:47). R. Seibutis (2 tšk.) ir M. Kalnietis (3 tšk.) neleido piešininkams pabėgti (46:47). Rinktinės debiutantas Martynas Gebenas metimu su pražanga išlygino skirtumą (49:49). Kurį laiką tęsėsi atkaklus mūšis (51:51), kol J. Mačiulis po ilgesnės pertraukos persvėrė santykį (53:51). Italai paskutinę kėlinio sekundę pataikė sunkų metimą ir po 30 min. grumtynių buvo lygu – 53:53.

RUNGTYNIŲ MOMENTAS:

View this post on Instagram

@martinas_geben ➡️➡️➡️ @jonasmaciulis8 #mesuzlietuva #fibawc

A post shared by Lietuvos krepšinio federacija (@krepsinionamai) on

Lemiamas ketvirtis prasidėjo italų 6 „sausais“ taškais (53:59). Lietuviai jautė taškų badą, o J. Mačiulio techninė pražanga dar labiau apsunkino situaciją (53:60). R. Seibutis tritaškiu ir J. Mačiulis dvitaškiu atgaivino Lietuvos rinktinės viltis (58:60). M. Echodas pataikė baudas (60:62), bet J. Mačiulis apmaudžiai prarado kamuolį greitame puolime Briano Sacchetti tritaškis priartino italus prie pergalės (60:66, likus 32 sek.). M. Kalniečio tritaškis sumažino atsilikimą (65:68), o A. Abassas pataikė baudas ir Lietuva buvo priversta pripažinti Italijos pranašumą – 65:70.

Lietuvos riktinė akivaizdžiai pralaimėjo kovą dėl kamuolio ir po savuoju krepšiu (6-18), ir bendrą mūšį „po lenta“ (36-40), dažniau klydo (15-6), rečiau dalinosi kamuoliu (16-17), italams leido perimti daugiau kamuolių (4-12) ir surinko daugiau pražangų (18-17) Mūsiškiai taikliau metė dvitaškius (18/31, 58 proc. – 19/46, 41 proc.) ir tritaškius (8/22, 36 proc. – 7/25, 28 proc.), bet buvo prastesni prie baudų metimo linijos (5/8, 62 proc. – 11/16, 68 proc.). Abi komandos blokavo po vieną metimą (1-1).

Lietuva: Mantas Kalnietis 15 (3/4 dvitaškiai, 3/4 tritaškiai, 6 rez. per.), Jonas Mačiulis 10 (5/9 dvitaškiai, 0/4 tritaškiai, 10 atk. kam.), Renaldas Seibutis 9 (3/4 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 4 atk. kam.), Martynas Echodas (5 atk. kam.) ir Rokas Giedraitis po 6, Eimantas Bendžius 5, Edgaras Želionis 4, Martinas Gebenas ir Mindaugas Girdžiūnas po 3, Adas Juškevičius ir Arnas Butkevičius po 2 taškus. Gytis Masiulis nežaidė.

Italija: Awudu Abassas 13 (4/6 dvitaškiai, 1/3 tritaškiai, 2/2 baudos), Achille Polonara 11 (2/8 dvitaškiai, 2/3 tritaškiai, 1/3 baudos, 7 atk. kam.), Pietro Aradori 8, Luca Vitali 7, Paulis Biligha ir Alessandro Gentile po 6, Arielis Filloy ir Christianas Burnsas po 4,  Brianas Sacchetti, Giampaolo Ricci ir Michele Vitali po 3, Stefano Tonutas 2 taškai.

***

Per klubų sezono įkarštyje esančius rinktinių „langus“ žaisti negali NBA ir Eurolygos komandų krepšininkai. Ne stipriausia sudėtimi žaidė ir Lietuvos rinktinė.

Lietuviams jau nereikia smarkiai jaudintis dėl likusių atrankos rezultatų. Mūsų šalies krepšininkai anksčiau užsitikrino kelialapį į 2019 metais Kinijoje vyksiančias planetos pirmenybes. Tačiau kitas tikslas dar liko – kovoti dėl kuo aukštesnės vietos atrankos grupėje.

Lietuvos rinktinė toliau pirmauja grupėje (8/1), o Italija yra antra (7/2). Užimti trečiąją vietą siekia Lenkija (5/4), Kroatija (4/5) ir Vengrija (4/5), o Nyderlandai yra grupės autsaideriai (3/6).

Ketvirtadienį šioje J grupėje Kroatija namuose įveikė Vengriją 74:69, o Nyderlandai savo aikštėje triuškinamai pralaimėjo Lenkijai 78:105.

JONO MAČIULIO KOMENTARAS:

Lietuvos rinktinė pirmajame atrankos etape po du kartus nugalėjo Lenkiją (75:55 ir 79:61), Vengriją (80:75 ir 73:50) ir Kosovą (99:61 ir 106:50), o antrąjį etapą pradėjo dar dviem pergalėmis prieš Kroatiją (84:83, išvykoje) ir Nyderlandus (95:93 po 2 pratęsimų, namuose).

Antrajame atrankos etape liko trys turai. Lietuviai šią savaitę dar žais Vilniuje su kroatais. Dvikova vyks gruodžio 2 d. (sekmadienį) 19.30 val. Bilietus platina „Tiketa“.

MARTINO GEBEN KOMENTARAS:

Atrankos turnyras Lietuvos rinktinei bus baigtas susitikimais kitais metais išvykoje su olandais (vasario 22 d.) ir savojoje aikštėje su italais (vasario 25 d.).

Iš viso Europos zonos antrajame etape žaidžia 24 rinktinės, suskirstytos į 4 grupes. Kelialapius į pasaulio čempionatą iškovos po 3 geriausias visų grupių komandas. Kitose Europos zonos atrankos grupėse kelialapius iki ketvirtadienio jau užsitikrino Vokietija, Graikija ir Čekija.