,

„Talentų kartos“ atrankoje sugebėjimus demonstravo perspektyviausios keturiolikmetės

2020-09-28 14:09
Nuotrauka: Krepšinio namai

Savaitgalį Kaune buvo duotas startas šeštajam „Talentų karta“ projekto sezonui. Šeštadienį krepšinio mokykloje „Žalgiris“ vyko mergaičių komandos atranka, kurioje dalyvavo dvidešimt perspektyviausių krepšininkių. Į pagrindinę komandą pateko dvylika žaidėjų, o dar dvi vietos bus rezervuotos didžiausią pažangą padariusioms krepšininkėms. Šį sezoną projektas pasitinka dar labiau atjaunėjęs, nes į stovyklą yra kviečiami keturiolikmečiai krepšininkai.

„Šie metai yra ypatingi, nes šiemet mes renkame metais jaunesnes mergaites. Tai yra šiek tiek nauja ir patiems mums, todėl mes turime prisitaikyti prie jaunesnių mergaičių. Labai džiugina keli dalykai: pirmasis – labai plati geografija ir tai yra labai smagu, nes turime mergaičių ne tik iš didžiųjų Lietuvos miestų, bet ir iš miestelių – Biržų, Radviliškio, Palangos. Antrasis – mergaitės atvažiavo su tikrai dideliu noru, labai gerai, įdėmiai klausosi, vykdo. Žinoma, ne viskas pavyksta, kas yra normalu, bet svarbu tas didžiulis noras.

Į atranką pakvietėme 20 mergaičių ir iš jų atrinksime 12. Taip pat į kiekvieną stovyklą mes papildomai kviesime mergaites dalyvavusias atrankose, o galbūt mergaites, gerai pasirodžiusias MKL ir tikrai nusipelniusias dėmesio“, – pasakojo LKF moterų krepšinio projektų vadovė Lina Brazdeikytė.

Kaip ir praėjusiais metais, „Talentų kartos“ sezono metu bus surengtos penkios stovyklos, o šiuo metu yra patvirtintos dviejų artimiausių stovyklų datos: pirmoji vyks spalio 23-25 dienomis, antroji – gruodžio 11-13 dienomis. Mergaičių rinktinė taip pat dalyvaus Europos krepšinio lygos čempionate (dėl pandemijos jo startas nukeltas į sausio mėnesį) bei U14 Baltijos taurės turnyre.

„Talentų karta“ – ilgalaikis projektas. Visi projekto dalyviai gaus sportines aprangas, jiems bus atlikti išsamūs jų fiziniai bei medicininiai tyrimai. Pagal juos specialistai sudarys individualias rekomendacijas, ką reikia tobulinti, kaip maitintis ir kokio režimo laikytis. Specialistai prižiūrės jaunuosius krepšininkus ištisus metus.

Projekto metu dalyvių tradiciškai lauks viktorina ir dovanos iš prekybos centro „LIDL“ – jaunieji krepšininkai galės pasistiprinti „Čempionų užkandžiais“.

„Talentų kartos“ projekto merginų komanda:
Vardas PavardėKrepšinio mokyklaPirmasis treneris
Gustė DziatkauskaitėKauno KM „Žalgiris“Andrius Vaicekauskas
Karolina DrakšaitėV. Knašiaus KMDiana Anužienė
Danielė PaunksnytėPlungės SCVidmantas Bertys
Emilija DapkūnaitėMarijampolės ŽSMStasys Žaliabarštis
Emilė JankūnaitėRadviliškio ŠSPCRasa Augustinienė
Rosita RusovičiūtėMarijampolės ŽSMEla Bajorūnienė
Justė MockevičiūtėV. Knašiaus KMDiana Anužienė
Viktorija BreivėPalangos SCDaiva Mažionienė
Rusnė UtkaitėVilniaus KMLoreta Galdikienė
Augustė KerulytėVilniaus KMJūratė Cicėnienė
Akvilė BabraitytėKauno KM „Žalgiris“Birutė Jankauskienė
Gėla KačinskaitėŠiaulių KA „Saulė“Jolanta Martinonienė
REZERVINĖS
Urtė ŠiaučiūnaitėPanevėžio SCIlona Rimšienė
Gytė PupelytėAnykščių KKSCRamūnas Šližys