,

„Talentų kartos“ rinktinė tarptautiniame turnyre užėmė antrą vietą

2019-12-30 14:12

Senuosius metus projekto „Talentų karta“ vaikinų rinktinė baigė tarptautiniame turnyre iškovodama antrą vietą. Remigijaus Bardausko ir Karolio Čyžiaus auklėtiniai Kaune vykusio „XIAOMI Christmas Cup 2019“ finale 44:58 nusileido Šiaulių KA „Saulė“ krepšininkams.

Grupės rungtynėse lietuviai 72:31 sutriuškino „Sokol Sršni Pisek“ krepšininkus iš Čekijos, 42:53 nusileido tai pačiai Šiaulių ekipai bei 51:43 nugalėjo „Krvavec“ ekipą iš Slovėnijos.

Turnyro pusfinalyje lietuviai 38:37 palaužė Minsko „Rgour“ komandą.

Turnyras, kaip ir kiekvienais metais, sulaukė milžiniško susidomėjimo bei pritraukė įvairių šalių atstovų.Keturiose amžiaus grupėse – 2004, 2006, 2008 ir 2009 m. g. berniukų, šiemet varžėsi 40 komandų iš 11 šalių. Turnyre susitiko komandos iš Lietuvos, Latvijos, Estijos, Lenkijos, Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, Moldovos, Suomijos, Slovėnijos ir Čekijos.

– Kodėl šis turnyras yra istorinis? – paklausėme turnyro organizatoriaus Dainiaus Čiuprinsko.

– Turnyrą organizavome jau XII kartą, tačiau tokio masiškumo iki šiol dar nebuvome sulaukę. Renginyje dalyvavo beveik 600 dalyvių – t.y. 40 komandų iš 11 Europos šalių. Turnyras jau įgijęs gilias tradicijas ir yra vienas žymiausių ne tik Lietuvoje bet ir šiame Europos regione.

– Kaip pavyksta pritraukti tiek daug dalyvių?

– Tai yra ilgas visų buvusių turnyrų darbo vaisius. Kiekvieną atvykstančią komandą visada stengiamės priimti taip, kaip norėtumėme, kad būtų priimtos ir mūsų komandos, kai nuvyksta į užsienyje vykstančius turnyrus. Sudarome geriausias gyvenimo, maitinimo ir žaidimo sąlygas, rungtynėse dirba tik profesionalūs savo srities specialistai. Renginys tikrai turi didelį pasisekimą, tad šiemet net teko apriboti norinčių dalyvauti komandų tiek iš Lietuvos, tiek iš Europos šalių skaičių. Džiaugiamės, kad „Christmas Cup“ įgauna didelį populiarumą visame šiame Europos regione, o tai įrodo, jog komandos iš Slovėnijos, Rusijos, Ukrainos ir net Moldovos jau eilę metų ilgiau nei parą vyksta pas mus, kad galėtų sudalyvauti šiame turnyre.

– Kokio lygio ekipos atvyksta į šį turnyrą?

– Turnyro vardą įrodo tai, kad jame dalyvauja ir Lietuvos nacionalinė rinktinė, žaisdama metais vyresnių vaikinų grupėje. Taip pat sulaukiame stipriausių komandų, tokių kaip CSKA ir Maskvos Trinta iš Rusijos, Baltarusijos čempionų Minsko Tsmoki, Baltarusijos rinktinės pagrindu sudarytos RGUOR ekipos, taip pat Latvijos čempionų bei prizininkų Rygos DSN ir SC Marupe ekipų, Ukrainos prizininkų Kievo Sdushor -16 Vovchenyata bei stipriausių Lietuvos komandų. Kol kas neapsiribojame vien pajėgiausiomis ekipomis ir dėl krepšinio šalių įvairovės turnyre dalyvauti kviečiame visus.

– Kaip pavyksta suorganizuoti tokio masto turnyrą turint mažus administravimo išteklius?

– Prie renginio prisideda visa „Tornado“ krepšinio mokyklos bendruomenė, rėmėjai – Xiaomi Lietuva ir UAB „Amadeira“ bei Kauno rajono savivaldybė, suteikdama puikias sporto bazes bei apdovanojimus nugalėtojams. Turnyre dalyvauja visi – treneriai ir vaikų tėveliai. Kiekvienas padeda kaip gali – kas fotografuoja rungtynes, kas padeda nuvežti komandas į rungtynes, kas padeda palaikyti tvarką salėse. Esame labai dėkingi visiems už didžiulę pagalbą. Be visuotinės meilės krepšiniui ir šios pagalbos nepavyktų suorganizuoti tokio masto turnyro.

– Kas šiemet nustebino labiausiai?

– Užsienio komandų lygis, kuris dažnai nustelbė Lietuvių komandų lygį. 2006 m. g. vaikinų amžiaus grupėje tarp keturių finalininkų buvo tik viena Lietuvių komanda, o 2008 m. dėl aukso medalių kovojo dvi rusų komandos. Iki šiol retai būdavo, kad Lietuviai užleistų pirmąją vietą užsieniečiams.

– Kokią naudą duoda šis turnyras?

– Į turnyrą susirenka stiprios ekipos, tad tiek vaikai, tiektreneriai gauna krūvą gero lygio rungtynių, pamato kitokias krepšinio sistemas, užmezga tarpusavio ryšius, pabendrauja ir pasidalija gerąja patirtimi. Žiūrint bendrai, Kauno regione apsigyvena daugiau nei 600 renginio dalyvių. Vaikus atlydi tėvai, draugai ir artimieji, jie gyvena, maitinasi ir puikiai leidžia laiką Kauno

– Kokia ateities planai?

– Kaip ir po kiekvieno turnyro, pavargus norisi apsiriboti mažesnių komandų skaičiumi, bet gavus daug komandų padėkų ir noro dalyvauti jau kitame turnyre stengsimės nemažinti apsukų, profesionalumo ir darysime viską, kad kiekybė nenugalėtų kokybės.