,

Pirmą kartą FIBA organizuotame turnyre lietuvės pateko tarp keturių stipriausių pasaulio rinktinių

2020-08-24 09:08
U17 merginų rinktinė dalyvavo FIBA „Skills Challenge“ turnyre | Fotografas: Linas Žemgulis

Lietuvos septyniolikmečių merginų rinktinė pirmą kartą organizuotame FIBA U17 „Skills Challenge“ turnyre užėmė ketvirtą vietą. Kovoje dėl bronzos medalių lietuvės 162:130 turėjo pripažinti Ispanijos rinktinės pranašumą. Merginų finale triumfavo Kinijos rinktinė, kuri minimaliu skirtumu 118:119 įveikė Lenkijos krepšininkes.

Grupės rungtynėse lietuvės 137:144 įveikė Tailando rinktinę, 134:158 nugalėjo Malį ir 147:168 įrodė pranašumą prieš Gvatemalos krepšininkes.

Turnyro ketvirtfinalyje merginos minimaliu skirtumu 142:143 įveikė Egipto rinktinę, tačiau pusfinalyje 153:122 turėjo pripažinti Kinijos komandos pranašumą.

Lietuvos ir Ispanijos dvikova:

Šis turnyras – alternatyva vasarą turėjusiam vykti pasaulio U17 merginų krepšinio čempionatui Rumunijoje, kuris dėl pasaulinės pandemijos buvo atšauktas ir merginoms neteko susitikti su geriausiomis planetos rinktinėmis. Merginos per kuo greitesnį laiką turi įveikti kliūčių ruožą bei pelnyti papildomus taškus savo komandai pataikydamos į krepšį. Visoms krepšininkėms įveikus užduotį yra fiksuojamas laikas, o pelnytų taškų suma yra išminusuojama iš bendro laiko ir gaunamas galutinis rungties rezultatas.

Lietuvos U17 merginų rinktinės sudėtis:
VardasPavardėKrepšinio mokykla
Austė JurevičiūtėKlaipėdos V. Knašiaus KM
NedaPliatkutėKauno KM „Žalgiris“
AugustėVirbalaitėŠiaulių KA „Saulė“
ViltėAndrunavičiūtėPanevėžio KKSC
AustėjaJokšaitėVilniaus KM