,

Virginijus Šeškus: 70 proc., kad Lietuvos rinktinė laimės atranką į olimpiadą

2019-11-28 14:11
Virginijus Šeškus | Fotodiena/Josvydas Elinskas

Daugybė krepšinio sirgalių Lietuvoje jau įsitikinę, kas žais birželio pabaigoje Kaune įvyksiančiame krepšinio atrankos į olimpiadąturnyro finale. Žinoma, tai mūsiškiai ir Slovėnijos komanda su NBA superžvaigžde Luka Dončičiumi priešakyje. Apie tai, ar lietuviams gali pavykti jau aštuntą kartą iš eilės pasirodyti svarbiausiame pasaulyje sporto renginyje, mintimis su „Betsafe“ krepšinio lažybų ekspertaispasidalino krepšinio treneris ir ekspertas Virginijus Šeškus.

– Trečiadienį paaiškėjo, kad Dariaus Maskoliūno vadovaujama komanda atrankoje žais A grupėje kartu su Pietų Korėja (paskutinis susitikimas – 86:57) ir Venesuela (84:53). B grupėje kovos Angolos (91:56), Lenkijos (75:55 ir 79:61) ir Slovėnijos (67:64) nacionalinės komandos. Galima sakyti, kad mums pasisekė su burtais?

– Reikia nenuvertinti lenkų, tačiau labiausiai galvoti apie Slovėnijos komandą. Ji turi vunderkindą L. Dončičių, kuris puikiai žaidžia tiek NBA prieš individualiai stipriausius pasaulio krepšininkus, tiek rinktinėje, kur kuria galimybes ir komandos draugams. Jie taip pat gali gerai žaisti ir pataikyti toli. Tad nieko keisto, kad serbų lyderis Bogdanas Bogdanovičius dar prieš ištraukiant burtus pasakė, jog vengtų atrankoje susitikti su slovėnais.

– O ką matytumėte finale?

– Pažiūrėjus į sudėtis ir tai, kad L. Dončičius pasakė, jog atvažiuos, tad, manau, žaisime su slovėnais.

– Ar nepamaišys tai, kad kone vienintelis grėsmingas varžovas – tik finale?

– Tai nuo daug ko priklauso. Jei toje pačioje grupėje visos komandos būtų pajėgios, tai kaskart reikėtų atiduoti visą šimtą procentų jėgų. O jei lengva, tai ruošiantis finalinėms kovoms galima patausoti jėgas. Tačiau tuo pačiu lengva grupė gali pakišti koją – kai reikia žaisti su stipresne komanda, gali pritrūkti susikaupimo.

– Tad apibendrinant, ar įmanoma pasiimti bilietą į olimpines žaidynes? Galbūt įtakos turės ir namų sienos?

 – Įmanoma. Juk ir pasaulio čempionate žaidėme neblogai, o dabar padės namų sienos. Pažiūrėkite, kaip „Žalgiris“ žaidžia namuose su stipresnes sudėtis turinčiomis Eurolygos komandomis. O Slovėnijos rinktinė, manau, net ne stipresnė už Lietuvos komandą. Apibendrinant, duodu 70 proc. tikimybę, kad laimėsime. Bus nelengva, bet turėtumėme laimėti.

– Jei pažvelgtume į kitus atrankos turnyrus, į ką reikėtų atkreipti dėmesį krepšinio sirgaliams?

–  Kitose grupėse taip pat yra daug gerų komandų, o stipriausios – Kanadoje įvyksiančiame turnyre. Aišku, šeimininkai norės surinkti stipriausią sudėtį, bet daug kas priklauso nuo traumų ir kitų niuansų.

Atrankos turnyras Belgrade (Serbija)

A grupė: Dominykos respublika; Naujoji Zelandija; Serbija.

B grupė: Puerto Rikas; Italija; Senegalas.

Atrankos turnyras Kaune

A grupė: Lietuva; Pietų Korėja; Venesuela.

B grupė: Lenkija; Slovėnija; Angola.

Atrankos turnyras Splite (Kroatija)

A grupė: Vokietija; Rusija; Meksika.

B grupė: Tunisas; Kroatija; Brazilija.

Atrankos turnyras Viktorijoje (Kanada)

A grupė: Graikija; Kinija; Kanada.

B grupė: Urugvajus; Čekija; Turkija.

Kiekviename atrankos turnyre į pusfinalį pateks po dvi komandas iš A ir B grupių. Pusfinalių nugalėtojos susirems finale, kuriame ir paaiškės, kas keliaus į olimpines žaidynes Japonijoje. Šios keturios komandos prisijungs prie aštuonių vietas žaidynėse jau užsitikrinusių komandų: Ispanijos, Argentinos, Prancūzijos, Australijos, JAV, Nigerijos, Irano ir Japonijos.